Європейський супутник ERS-2 впаде на Землю вже за декілька днів

Джерело: Ladbible

European Remote Sensing 2 запустили у квітні 1995 року з європейського космодрому в Куру у Французькій Гвіані. Місія заклала основи майбутнього європейського спостереження за Землею і зібрала цінні дані про поверхню суші, океани та полярні шапки Землі.

Супутник також відслідковував стихійні лиха, такі як сильні повені або землетруси у віддалених частинах Землі.

У 2008 році, через 13 років після запуску ERS-2, ЄКА прийняла свою першу політику боротьби з космічним сміттям, спрямовану на усунення небезпеки, що зростає, яку сміття на навколоземній орбіті становить для нинішньої та майбутньої космічної діяльності.

Попри свою масу у понад 2 500 кг на старті, ERS-2 є лише одним з багатьох об’єктів, які регулярно повертаються в атмосферу Землі. За даними ЄКА, об’єкти такого розміру повертаються на Землю щотижня. Зазначається, що ERS-2 розпадеться на фрагменти на висоті близько 80 км над поверхнею Землі, переважна більшість з яких згорить в атмосфері. А будь-які фрагменти, які не згорять, “швидше за все”, потраплять в океан.

Хоча це ще не визначено точно, ЄКА встановила попередню дату, коли супутник повернеться на Землю. За новими даними, входження в атмосферу відбудеться 19 лютого о 17:26 за східним часом. Допустима похибка на цю дату становить близько 38 годин.

Складність точного визначення повторного входження пояснили “обмеженою здатністю прогнозувати щільність відповідних шарів атмосфери Землі”.

ЄКА регулярно оновлює інформацію про його траєкторію та очікувані умови входження в атмосферу. Міжнародна мережа партнерів, включаючи Міжвідомчий координаційний комітет з питань космічного сміття та Мережу космічного спостереження США, також відстежує фінальні орбіти супутника.

У “Сімпсонах” вперше за минулі роки вирішили “вбити” персонажа, котрий був на екрані з першого сезону. Це відбулось у 35 сезоні мультсеріалу, в епізоді “Cremains of the Day”.

Протягом дня, 24 квітня, російській війська здійснили шість обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 23 вибухи.

В середу ввечері, 24 квітня, в Миколаєві здетонували невідомі вибухові пристрої, внаслідок чого поранені п’ятеро співробітників ДСНС.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Представник репера Каньє Веста повідомив, що той планує запустити порностудію Yeezy, можливо, цього літа.