«Євросолідарність» вимагає від Держфінмоніторингу пояснень щодо санкцій проти Порошенка
Джерело: пресслужба ЄС
Народні депутати фракції “Європейської Солідарності” вимагають від Держфінмоніторингу оприлюднити документи, на підставі яких були запроваджені санкції проти Петра Порошенка.
Як заявили парламентарі, вони особисто прийшли до установи, однак керівник відомства Філіп Пронін виявився у восьмиденному відрядженні, а його нещодавно призначений заступник Богдан Корольчук “зник” у стінах Держфінмоніторингу.
Нардепи наголосили, що діяли в межах законного права на невідкладний прийом, проте замість відповідей отримали лише виклик поліції.
Вишенька на торті: коли ми з колегами як народні депутати просто хотіли скористатися нормою закону про невідкладний прийом, до нас викликали… два наряди поліції з автоматами, — розповіла Вікторія Сюмар.
Тоді як, за словами нардепів, вони всього лиш хотіли, аби Держфінмоніторинг сказав “всьому українському народу що саме порушив Порошенко, що фінмоніторинг ініціював накладення на нього санкцій для захисту державності”.
Президент казав, що він був в шоці з приводу діяльності Фонду Порошенка, і що всі будуть в шоці від того, що представив Фінмоніторинг. Ми просимо розказати це українському народові. Нічого іншого. Не приховати, а навпаки — показати, — додала Сюмар.
Депутати обіцяють домагатися відкритості цього процесу та не полишати спроб отримати пояснення від посадовців.
Не дочекались. “Очєнь занят тов. майор”. Злякались і поховались, бо сказати нічого. І показати нічого. Прийдемо ще. І не лише до Проніна, – своєю чергою, пообіцяв Ростислав Павленко.
Додамо, раніше доповідач Європейського парламенту по Україні Міхаель Галер закликав українську владу припинити тиск на опозиційні сили, зокрема на п’ятого президента Петра Порошенка.
Згодом президент Європейської народної партії Манферд Вебер закликав українську владу припинити переслідування лідера опозиції Порошенка.
- Зеленський вкотре продемонстрував, що єдність в Україні може бути тільки навколо нього і заради нього. Повертаючись до своєї політики зразка кінця 2021 – початку 2022 року, коли намагання ув’язнити Порошенка завадили йому зосередитись на підготовці до російського вторгнення, Зеленський демонструє своє ставлення до української держави – не як до найвищої цінності, а винятково як до інструмента для задоволення власних бажань та інтересів. Про невдалий момент для санкцій, відсутність в рішенні РНБО Портнова та Бойка, переслідування Порошенка ще з початку каденції Зеленського та чому варто згадати про невдалий досвід Януковича читайте в матеріалі.
- Букви зібрали реакції соцмереж на введення санкцій проти очільника “Євросолідарності” та п’ятого президента України Петра Порошенка.
- У рішенні Ради національної безпеки та оборони України про введення санкцій проти лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка знайшли помилки.
Російська служба “Радіо Свобода” з 15 квітня зупинила мовлення в середньохвильовому діапазоні 1386 кГц. У медіа не уточнили тривалість зупинення трансляції.
Європейський Союз попередив президента Сербії Александара Вучича, що його участь у параді 9 травня в Москві може поставити хрест на євроінтеграційних прагненнях країни.
15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.
Попри заявлену мету скоротити торговельний дефіцит США, президент Дональд Трамп фактично знищує одну з найбільш конкурентоспроможних експортних галузей країни — вищу освіту.
15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.