Євросоюз на 90 днів зупиняє мита для США у відповідь на рішення Трампа

Джерело: The Guardian

Європейський Союз у відповідь на рішення США зупинити підвищення мит на іноземні товари, також зупинив дію своїх контрзаходів щодо Штатів.

Підвищені мита ЄС щодо американських товарів повинні були набрати чинності 15 квітня. Однак їх відклали на 90 днів услід за президентом США Дональдом Трампом, який напередодні також поставив на паузу підвищення мит для всіх, окрім Китаю.

“Ми хочемо дати шанс перемовинам. Якщо перемовини не принесуть результатів, ми вживатимемо контрзаходів”, – сказала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона додала, що підготовка до контрзаходів триває і “всі варіанти залишаються на столі”.

Представник ЄС Улоф Гілл доповнив заяву фон дер Ляєн.

“Ми цінуємо те, що ви зупинили так звані взаємні тарифи і ми, своєю чергою, тепер зупиняємо наші запропоновані контрзаходи, щоб мати максимальний простір для консультацій з нашими державами-членами, консультацій з нашою промисловістю та перемовин зі США. Ми готові укладати угоди”.

Він додав, що напередодні члени ЄС “дали мандат” на те, аби запровадити нові мита для американських товарів.

“Ми планували опублікувати правовий акт, який би дозволив ввести тарифи, наступного тижня, але зараз ми зупиняємо це”.

Водночас Гіллу було важко пояснити, чому ЄС зупинив запровадження контрзаходів, які були відповіддю США на перший раунд тарифів щодо сталі та алюмінію, які фактично продовжують діяти.

“Ми натиснули на кнопку паузи, щоб дати час для перемовин. Так, тарифи США на сталь та алюміній діють не лише проти нас, але й проти всього світу. І так, мита на автомобілі діють. Але ми не вживатимемо ніяких подальших кроків зараз, тому що хочемо залишити простір для перемовин. Ми хочемо поговорити з нашими американськими колегами”.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.