Євросоюз ухвалив 15-й пакет санкцій проти Росії

Джерело: пресслужба Європейської Ради

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу ухвалили 15-й пакет санкцій, спрямований на послаблення військово-промислового комплексу Росії. До санкційного списку включено 54 особи та 30 організацій із Росії, Китаю та Північної Кореї.

Санкції поширюються на російський “тіньовий флот”, військових, причетних до удару по “Охматдиту”, осіб, відповідальних за депортацію дітей, керівників енергетичних компаній і пропагандистів, а також організації, що допомагають обходити попередні санкції.

Вперше санкції запроваджено проти китайських компаній, які постачають Росії компоненти для безпілотників і мікроелектроніку. До них застосовано заборону на поїздки, заморожування активів та заборону надавати економічні ресурси.

Серед заходів – розширення списку суден, яким заборонено доступ до портів ЄС і надання послуг, пов’язаних із морським транспортом. Обмеження стосуються танкерів із третіх країн, які входять до складу “тіньового флоту”. До санкційного списку додали ще 52 судна, збільшивши їх загальну кількість до 79.

Також у межах нового пакету санкцій до списку внесли 32 суб’єкти, які підтримують військову промисловість Росії. Для них введено посилені експортні обмеження на товари й технології подвійного призначення, а також на технології, що можуть бути використані для вдосконалення оборонного сектора Росії. Деякі з цих організацій розташовані в Китаї, Індії, Ірані, Сербії та ОАЕ.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.