Євросоюз ухвалив 15-й пакет санкцій проти Росії
Джерело: пресслужба Європейської Ради
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу ухвалили 15-й пакет санкцій, спрямований на послаблення військово-промислового комплексу Росії. До санкційного списку включено 54 особи та 30 організацій із Росії, Китаю та Північної Кореї.
Санкції поширюються на російський “тіньовий флот”, військових, причетних до удару по “Охматдиту”, осіб, відповідальних за депортацію дітей, керівників енергетичних компаній і пропагандистів, а також організації, що допомагають обходити попередні санкції.
Вперше санкції запроваджено проти китайських компаній, які постачають Росії компоненти для безпілотників і мікроелектроніку. До них застосовано заборону на поїздки, заморожування активів та заборону надавати економічні ресурси.
Серед заходів – розширення списку суден, яким заборонено доступ до портів ЄС і надання послуг, пов’язаних із морським транспортом. Обмеження стосуються танкерів із третіх країн, які входять до складу “тіньового флоту”. До санкційного списку додали ще 52 судна, збільшивши їх загальну кількість до 79.
Також у межах нового пакету санкцій до списку внесли 32 суб’єкти, які підтримують військову промисловість Росії. Для них введено посилені експортні обмеження на товари й технології подвійного призначення, а також на технології, що можуть бути використані для вдосконалення оборонного сектора Росії. Деякі з цих організацій розташовані в Китаї, Індії, Ірані, Сербії та ОАЕ.
- Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського Газпромбанку під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.