ЮНЕСКО рекомендує внести Венецію до списку всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою

Джерело: Reuters

Експерти ЮНЕСКО рекомендують включити Венецію до списку Всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою, оскільки Італія робить недостатньо для захисту міста від впливу зміни клімату та масового туризму.

Експерти Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО регулярно перевіряють стан 1157 об’єктів всесвітньої спадщини культурного агентства ООН. На зустрічі в Ер-Ріяді у вересні комітет із 21 країни-члена ЮНЕСКО перегляне понад 200 об’єктів і вирішить, які додати до списку небезпеки. 

Майже 10 із цих об’єктів експерти рекомендують державам-членам включити до списку небезпеки, серед яких уже є історичний центр Одеси в Україні, місто Тімбукту в Малі та кілька об’єктів у Сирії, Іраку та Лівії.

Інші об’єкти, рекомендовані для внесення до списку небезпечних цього року – українські міста Київ та Львів.

“Вирішенню давніх, але нагальних питань заважає відсутність загального спільного стратегічного бачення довгострокового збереження майна та низька ефективність інтегрованого скоординованого управління на всіх рівнях зацікавлених сторін”, – заявили в ЮНЕСКО.

ЮНЕСКО пояснила, що коригувальні заходи, запропоновані італійською державою, “наразі недостатні та недостатньо детальні”. У заяві додано, що Італія не підтримувала постійного і змістовного зв’язку з моменту останнього засідання Комітету в 2021 році, коли ЮНЕСКО вже погрожувала внести Венецію в чорний список.

Речник муніципалітету Венеції повідомив, що місто “уважно прочитає запропоноване рішення, опубліковане сьогодні Комітетом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і обговорить його з урядом”.

Венеція, відома своїми каналами та культурними пам’ятками, роками бореться з масовим туризмом. За один день під час карнавалу 2019 року близько 193 000 людей прибули в історичний центр. Венеція готувалася запровадити плату за одноденних екскурсоводів, щоб контролювати кількість відвідувачів, але такий крок відклали через заперечення.

Компанії оборонного комплексу Британії запроваджують нові правила для співробітників через побоювання шкідливого програмного забезпечення через USB-порти.

Речник Європейської комісії Олоф Гілл повідомив, що ЄС не планує продовжувати режим автономних торгівельних заходів (АТЗ) для України (так званий “торговельний безвіз”), який діє до 5 червня.

Ліберальна партія та її лідер Марк Карні здобули перемогу на парламентських виборах у Канаді. Частково перемогу можна приписати Дональду Трампу — ліберали висловлюють небажання канадців миритись з експансіоністськими заявами президента США.

Речниця Єврокомісії Аніта Гіппер заявила, що останні деталі про те, як у російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина, є ще одним доказом жорсткості російської системи і свідченням, що окупація є смертельною загрозою для українців.

Ізраїльський національний перевізник El Al Airlines з 1 травня знову почне літати в Росію.