ЮНЕСКО рекомендує внести Венецію до списку всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою

Джерело: Reuters

Експерти ЮНЕСКО рекомендують включити Венецію до списку Всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою, оскільки Італія робить недостатньо для захисту міста від впливу зміни клімату та масового туризму.

Експерти Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО регулярно перевіряють стан 1157 об’єктів всесвітньої спадщини культурного агентства ООН. На зустрічі в Ер-Ріяді у вересні комітет із 21 країни-члена ЮНЕСКО перегляне понад 200 об’єктів і вирішить, які додати до списку небезпеки. 

Майже 10 із цих об’єктів експерти рекомендують державам-членам включити до списку небезпеки, серед яких уже є історичний центр Одеси в Україні, місто Тімбукту в Малі та кілька об’єктів у Сирії, Іраку та Лівії.

Інші об’єкти, рекомендовані для внесення до списку небезпечних цього року – українські міста Київ та Львів.

“Вирішенню давніх, але нагальних питань заважає відсутність загального спільного стратегічного бачення довгострокового збереження майна та низька ефективність інтегрованого скоординованого управління на всіх рівнях зацікавлених сторін”, – заявили в ЮНЕСКО.

ЮНЕСКО пояснила, що коригувальні заходи, запропоновані італійською державою, “наразі недостатні та недостатньо детальні”. У заяві додано, що Італія не підтримувала постійного і змістовного зв’язку з моменту останнього засідання Комітету в 2021 році, коли ЮНЕСКО вже погрожувала внести Венецію в чорний список.

Речник муніципалітету Венеції повідомив, що місто “уважно прочитає запропоноване рішення, опубліковане сьогодні Комітетом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і обговорить його з урядом”.

Венеція, відома своїми каналами та культурними пам’ятками, роками бореться з масовим туризмом. За один день під час карнавалу 2019 року близько 193 000 людей прибули в історичний центр. Венеція готувалася запровадити плату за одноденних екскурсоводів, щоб контролювати кількість відвідувачів, але такий крок відклали через заперечення.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що завтра, 15 липня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що напруженість на білорусько-українському кордоні спала і додаткові війська, які раніше туди відправили, повертаються на свої бази.

Коли 21 березня 2023 року чинний очільник Міністерства освіти та науки України Оксен Лісовий розпочав…

Делегації “Європейської Солідарності” на чолі з лідером фракції Петром Порошенком заблокували поїздку в США  у Мілуокі на передвиборчий Республіканський національний конвент.

Вчора, 13 липня, на Чернігівщині у річці Рать Остерської територіальної громади потонула 2-річний хлопчик.