ЮНЕСКО рекомендує внести Венецію до списку всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою

Джерело: Reuters

Експерти ЮНЕСКО рекомендують включити Венецію до списку Всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою, оскільки Італія робить недостатньо для захисту міста від впливу зміни клімату та масового туризму.

Експерти Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО регулярно перевіряють стан 1157 об’єктів всесвітньої спадщини культурного агентства ООН. На зустрічі в Ер-Ріяді у вересні комітет із 21 країни-члена ЮНЕСКО перегляне понад 200 об’єктів і вирішить, які додати до списку небезпеки. 

Майже 10 із цих об’єктів експерти рекомендують державам-членам включити до списку небезпеки, серед яких уже є історичний центр Одеси в Україні, місто Тімбукту в Малі та кілька об’єктів у Сирії, Іраку та Лівії.

Інші об’єкти, рекомендовані для внесення до списку небезпечних цього року – українські міста Київ та Львів.

“Вирішенню давніх, але нагальних питань заважає відсутність загального спільного стратегічного бачення довгострокового збереження майна та низька ефективність інтегрованого скоординованого управління на всіх рівнях зацікавлених сторін”, – заявили в ЮНЕСКО.

ЮНЕСКО пояснила, що коригувальні заходи, запропоновані італійською державою, “наразі недостатні та недостатньо детальні”. У заяві додано, що Італія не підтримувала постійного і змістовного зв’язку з моменту останнього засідання Комітету в 2021 році, коли ЮНЕСКО вже погрожувала внести Венецію в чорний список.

Речник муніципалітету Венеції повідомив, що місто “уважно прочитає запропоноване рішення, опубліковане сьогодні Комітетом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і обговорить його з урядом”.

Венеція, відома своїми каналами та культурними пам’ятками, роками бореться з масовим туризмом. За один день під час карнавалу 2019 року близько 193 000 людей прибули в історичний центр. Венеція готувалася запровадити плату за одноденних екскурсоводів, щоб контролювати кількість відвідувачів, але такий крок відклали через заперечення.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.