З 2022 року Північна Корея постачила до Росії більш як 13 тисяч контейнерів зі зброєю

Джерело: Newsweek

Розвідка Південної Кореї повідомляє, що КНДР з 2022 року могла відправити до Росії понад 13 тисяч морських контейнерів зі зброєю, позаяк обидва авторитарні режими працювали над зміцненням двосторонніх військових зв’язків.

Відповідно до звіту Агентства військової розвідки, Північна Корея протягом двох років після незаконного вторгнення Росії в Україну здійснювала постачання зброї через свій схід порт Наджин, які могли містити понад шість мільйонів 152-міліметрових артилерійських снарядів.

Також КНДР відправила 122-мм артилерійські снаряди, мобільні зенітні ракетні комплекси, протитанкові ракети та іншу військову техніку та зброю.

Військова розвідка Південної Кореї спостерігала за ознаками постачання зброї з початку війни.

Водночас, зауважується, що кількість морських постачань майже вдвічі перевищує число, яке озвучила південнокорейська розвідка у лютому 2024 року. Тоді міністр оборони Південної Кореї Сін Вон Сік заявив, що Північ відправила 6,7 тис. морських контейнерів до РФ.

Постачання підтверджують, що Північна Корея та Росія взяли на себе зобов’язання зміцнювати військові зв’язки між двома країнами.

У червні Північна Корея та Росія підписали договір, в якому погодилися надати негайну військову допомогу одна одній в разі вторгнення чи збройної агресії.

Нагадаємо, президент Південної Кореї Юн Сок Йоль висловив занепокоєння через торгівлю зброєю між РФ та КНДР, яку він назвав глобальною загрозою. Позаяк торгівля зброєю Північної Кореї з Росією є загрозою для всього світу, а сила та союзи між ліберальними демократіями мають вирішальне значення для захисту свободи від “безрозсудних елементів”, сказав Йоль у межах зустрічі з командувачем Індійсько-тихоокеанського командування США адміралом Семюелем Папаро.

За повідомленням ЗМІ пейджери бойовиків ліванського угруповання Хезболла, у які Моссад заклав вибухівку, могли виготовити у Будапешті (Угорщина).

У Львові вчора ввечері, 17 вересня, 35-річний львів’янин наїхав на електросамокат, на якому їхали двоє 16-річних хлопців. Внаслідок цього один юнак загинув, а інший дістав поранення. 

18 вересня 1929 року народилась Алла Горська – українська художниця та дисидентка, громадська діячка, одна із засновниць та найяскравіших творчих особистостей покоління руху шістдесятництва, одна з перших представниць андерграунду, діячка правозахисного руху 1960-х років в Україні.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

Згідно із записом у судовому циркулярі, принцеса Уельська повернулася до роботи з приватною зустріччю у Віндзорському замку.