З Одеси запустять трансфер до аеропорту Кишинева: до допомоги долучиться ООН

Джерело: голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер

З метою полегшення подорожі українців, які направляються до аеропорту Кишинева з Одеси, заплановано впровадження спеціального автобусного сервісу за ініціативи проєкту “Аеротрансфер”. Реалізовує цей проєкт одеська влада спільно з Програмою розвитку ООН в Україні.

Його метою є прискорення транспортування громадян, які планують вирушити до аеропорту “Кишинів”, а також розвантаження пунктів пропуску на кордоні. Також планується зменшити затори і прискорити процедури перетину кордону в регіоні, зокрема, у районі МПП “Маяки – Паланка – Удобне”.

Пасажири з квитками на літак матимуть можливість скористатися спеціальним трансфером, що забезпечує зв’язок між Одесою та аеропортом. Аеропорт у Кишиневі знаходиться близько до кордону з Україною і став одним із ключових вузлів для українців, що подорожують до інших країн під час повномасштабного вторгнення Росії.

Олег Кіпер вказав, що запровадження організованого транспортного зв’язку також сприятиме поліпшенню обслуговування в галузі міжнародних перевезень та зменшенню навантаження на автодороги регіону.

Для реалізації проєкту “Аеротрансфер” потрібні автобуси для перевезення пасажирів, і в цьому питанні розраховують на підтримку Програми розвитку ООН в Україні. Загалом, в Одеській області обрано 20 проєктів для впровадження, і Європейський Інвестиційний Банк вже виділив 29 млн євро на їхню реалізацію.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.