З Південної Кореї до США екстрадували росіянина, причетного до хакерської банди вимагачів
Джерело: CNN
Громадянина РФ екстрадували з Південної Кореї до США для висунення йому звинувачень у причетності до групи хакерів-вимагачів.
За даними міністерства юстиції США, 42-річного Євгенія Птіцина підозрюють у керуванні продажами, розповсюдженням та експлуатації програмного забезпечення Phobos, яке застосовували для понад 1000 атак на державні та приватні організації з метою вимагань коштів.
Зокрема серед постраждалих від таких хакерських атак – державні установи, медичні заклади, школи. Попередньо, загальна сума коштів, отриманих бандою шляхом вимог – 16 млн доларів.
Така новина – перемога для ФБР, якому зазвичай доводиться чекати, поки підозріванні у вимогах виїдуть за межі Росії, аби спробувати арештувати їх, оскільки між США та РФ немає домовленостей про екстрадицію.
Торік злочинці, які використовували Phobos, вимагали у дитячої лікарні у Північній Кароліні близько 100 000 доларів та близько 300 000 доларів у школи в Каліфорнії, мовиться в обвинувальному акті.
Птіцину висунуто обвинувачення у змові з метою шахрайства з використанням електронних засобі зв’язку та комп’ютерів. Вперше він постав перед судом округу Меріленд 4 листопада.
Ймовірно, росіянин обіймав керівну посаду у групі вимагачів Phobos, зокрема керував криптовалютним гаманцем, на який переказували кошти “партнери” чи хакери, які платили за доступ до програмного забезпечення.
Арешт Птіцина – ще один приклад потужних зусиль міністерства юстиції США у боротьбі з вимагачами, які завдали американським школам та лікарням багатомільйонних збитків.
За оцінками компанії Chainalysis, яка відслідковує криптовалюти, торік кіберзлочинці вимагали у різноманітних організацій по всьому світу рекордну суму в 1,1 млрд доларів, попри спроби американського уряду перекрити їх грошові потоки.
- Хакери з Dark Angels, які стоять за кібератакою на американську компанію, що займається розповсюдженням фармацевтичних препаратів Cencora Inc., отримали виплату у сумі 75 мільйонів доларів США, що стало найбільшою виплаченою сумою за вимагання у кіберпросторі.
У мережі спалахнула дискусія довкола публікації телеведучої Даші Малахової у Facebook із фотографіями тіл загиблих підлітків у Кривому Розі — Данила Нікітського й Аліни Куценко. Телеведучу звинуватили у недоречності такого способу вшанування памʼяті жертв російського вторгнення. Сама Малахова натомість заявила, що хотіла донести трагедію до міжнародної авдиторії.
Фотограф Костянтин Ліберов опублікував серію фото міста Покровськ, Донецька область, яке щодня атакує російська армія.
У США зняли обвинувачення з 24-річної жінки, яка після викидня залишила плід у смітнику.
Міністерство оборони Німеччини має намір розробити власну систему супутників, котра стане аналогом Starlink Ілона Маска. Плани підтвердив представник бундесверу.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас прокоментувала інформацію про взяття в полон двох громадян Китайської Народної Республіки, що воювали на боці Росії. За її словами, це не є доказом прямої участі китайської армії у війні проти України.