З Південної Кореї до США екстрадували росіянина, причетного до хакерської банди вимагачів

Джерело: CNN

Громадянина РФ екстрадували з Південної Кореї до США для висунення йому звинувачень у причетності до групи хакерів-вимагачів.

За даними міністерства юстиції США, 42-річного Євгенія Птіцина підозрюють у керуванні продажами, розповсюдженням та експлуатації програмного забезпечення Phobos, яке застосовували для понад 1000 атак на державні та приватні організації з метою вимагань коштів.

Зокрема серед постраждалих від таких хакерських атак – державні установи, медичні заклади, школи. Попередньо, загальна сума коштів, отриманих бандою шляхом вимог – 16 млн доларів.

Така новина – перемога для ФБР, якому зазвичай доводиться чекати, поки підозріванні у вимогах виїдуть за межі Росії, аби спробувати арештувати їх, оскільки між США та РФ немає домовленостей про екстрадицію.

Торік злочинці, які використовували Phobos, вимагали у дитячої лікарні у Північній Кароліні близько 100 000 доларів та близько 300 000 доларів у школи в Каліфорнії, мовиться в обвинувальному акті.

Птіцину висунуто обвинувачення у змові з метою шахрайства з використанням електронних засобі зв’язку та комп’ютерів. Вперше він постав перед судом округу Меріленд 4 листопада.

Ймовірно, росіянин обіймав керівну посаду у групі вимагачів Phobos, зокрема керував криптовалютним гаманцем, на який переказували кошти “партнери” чи хакери, які платили за доступ до програмного забезпечення.

Арешт Птіцина – ще один приклад потужних зусиль міністерства юстиції США у боротьбі з вимагачами, які завдали американським школам та лікарням багатомільйонних збитків.

За оцінками компанії Chainalysis, яка відслідковує криптовалюти, торік кіберзлочинці вимагали у різноманітних організацій по всьому світу рекордну суму в 1,1 млрд доларів, попри спроби американського уряду перекрити їх грошові потоки.

  • Хакери з Dark Angels, які стоять за кібератакою на американську компанію, що займається розповсюдженням фармацевтичних препаратів Cencora Inc., отримали виплату у сумі 75 мільйонів доларів США, що стало найбільшою виплаченою сумою за вимагання у кіберпросторі.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.