З початку 2024 року РФ скинула на українські позиції понад 3500 авіабомб – Міноборони

Джерело: Іван Гаврилюк у статті для “Укрінформ”

Заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк зазначив, що від початку 2024 року російські літаки скинули на позиції Сил оборони понад 3500 авіабомб, що у 16 разів більше проти 2023 року.

Гаврилюк наголосив, що РФ оцінила нинішні виробничі можливості України та країн-союзниць і використовує свою перевагу у боєприпасах, фактично не зменшуючи інтенсивності вогню. Зокрема від початку 2024 року перевага в артилерійському вогні вздовж лінії фронту становить 7:1 на користь ворога.

У Кремлі розраховують, що їм вистачить снарядів для домінування на полі бою ще на тривалий час. Цей вогневий вал забезпечують не лише російські заводи. Північнокорейський режим допомагає росіянам з озброєнням у значній кількості, — зазначив представник Міноборони.

Окрім цього, Гаврилюк пояснив, що російська бойова авіація домінує у небі. Російські винищувачі застосовують по українських позиціях на лінії бойового зіткнення та прифронтових районах керовані авіаційні бомби.

Від початку поточного року (за 77 діб) літаки противника скинули на наші позиції понад 3500 авіабомб, що у 16 разів більше порівняно з 2023-м, — додав він.

Раніше британські аналітики припустили, що росіяни намагатимуться запустити серійне виробництво удосконалених керованих аівабомб для розширення їхнього використання по всій лінії фронту в Україні.

Речник Таврійського угруповання українських військ капітан Дмитро Лиховій повідомив 10 березня, що противник завдав удару по Мирнограду Донецької області трьома універсальними міжвидовими планерними боєприпасами (UMPB D-30SN), які, за попередньою оцінкою української прокуратури, були ракетами С-300.

У звіті мовиться, що ISW спостерігав, як російські так звані військові блогери заявляли, що загарбники почали завдавати ударів авіабомбами FAB UMPB, на противагу використанню некерованих планерних бомб з уніфікованими модулями планування і корекції (UMPC), в деяких районах України.

Також вони стверджували, що російські війська можуть запускати керовані планерні бомби UMPB з літаків і наземних реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), таких як “Торнадо-С” і “Смерч”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.