З початку повномасштабного вторгнення Росія здійснила 1068 хімічних атак
Джерело: Командування Сил підтримки Збройних Сил України
За даними Командування Сил підтримки ЗСУ, від початку повномасштабного вторгнення Росія застосувала проти України 1068 хімічних.
Лише в лютому 2024 року зафіксовано 250 випадків: 244 випадки застосування ВОГ, 1 випадок застосування газу та 5 випадків застосування інших боєприпасів з хімічною речовиною.
Підрозділи радіаційної, хімічної і бактеріологічної (РХБ) розвідки здійснюють відбір проб ґрунту, рослинності, уламків боєприпасів та направляють їх для проведення аналізів.
В Командуванні Сил підтримки ЗСУ наголошують, що отруйні хімікати, які використовують російські окупанти, заборонені пунктом 5 статті 1 Конвенції про хімічну зброю.
У рамках відкритого кримінального провадження задокументовані випадки застосування небезпечних хімічних речовин надаються до слідчих органів для проведення слідчих дій.
- Російські війська активно застосовують фосфорні снаряди та КАБи для атак по Авдіївці.
- Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну мобільними групами та іншими підрозділами угруповання сил і засобів підтримки зафіксовано 815 фактів застосування Росією боєприпасів, споряджених отруйними хімічними речовинами.
- Отруйний газ, дрони та колишні ув’язнені: українській бійці про натиск росіян на передовій.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.