З початку повномасштабного вторгнення Росія здійснила 465 хімічних атак
Джерело: Командування Сил підтримки Збройних Сил України (КСП ЗСУ)
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Силами оборони зафіксовано 465 фактів застосування РФ боєприпасів, які споряджені отруйними хімічними речовинами.
В КСП ЗСУ наголошують, що динаміка здійснення хімічних атак зростає й лише за грудень 2023 року було здійснено 81 атаку, а 19 грудня всього за один день ворог здійснив 8 атак із використанням хімічних речовин.
Встановлено, що ворог найчастіше використовує гранати, такі як К-51, РГР та ручна газова граната Дрофа-ПМ, які скидає з БПЛА. Проте застосовують і саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнювальної дії, та здійснюють артилерійські обстріли із вмістом хімічно небезпечних речовин.
- Фото: КСП ЗСУ
- Фото: КСП ЗСУ
14 грудня цього року виявили застосування нового типу спеціальних газових гранат РГ-ВО з вмістом невідомої хімічної речовини.
Вже задокументовано й направлено для проведення слідчих дій 28 випадків застосування небезпечних хімічних речовин.
- Російський Чорноморський флот застосував гранати зі сльозогінним газом, скинуті з безпілотників, у чому зізналися самі військові РФ у дописах в соцмережі.
- Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.
- У межах тренувальної місії ЄС EUMAM Німеччина навчає українських військових знезараженню після застосування ядерних, біологічних та хімічних бойових отруйних речовин.
- Отруйний газ, дрони та колишні ув’язнені: українській бійці про натиск росіян на передовій.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.