З початку повномасштабної війни Франція підготувала майже 10 тисяч українських армійців

Джерело: пресслужба Міноборони Франції

Крім постачання зброї та військової техніки, Франція підтримує Київ через навчання українських військових, підвищуючи їхні навички відповідно до потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію від росіян.

Навчання є одним з аспектів французької підтримки України з передачею обладнання та фінансовою підтримкою. Здійснюється на території країни та в Польщі переважно в межах Місії військової допомоги Європейського Союзу на підтримку України (EUMAM).

Загалом з початку війни Франція підготувала майже 10 тисяч українських військових, зокрема 8,8 тисячі до 2023 року.

Навчання ґрунтуються на трьох складових:

  • навчання, пов’язане з тактикою, впровадженням і обслуговуванням численного постаченого обладнання. Серед цього обладнання гармати Caesar, ракети Crotale NG, танки AMX 10-RC, пускові установки реактивного залпового вогню і навіть системи “земля-повітря” середньої дальності (SAMPT).
  • спеціалізоване навчання, що охоплює різні сфери, такі як охорона здоров’я, матеріально-технічне забезпечення, розмінування або броньована розвідка.
  • формування тактичних підрозділів. Орієнтоване на ведення бойових дій у містах та окопах, їхня мета — зміцнити навички українських офіцерів командувати ротою чи батальйоном.

У травні 2023 року Емманюель Макрон повідомив, що Франція відкрила двері для навчання пілотів [українських винищувачів] з кількома іншими європейськими країнами.

Нещодавно Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”. 7 березня він зустрівся з партійними лідерами, щоб обговорити ситуацію в Україні після його нещодавніх заяв щодо можливості відправлення наземних військ.

У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.