З початку повномасштабної війни Франція підготувала майже 10 тисяч українських армійців
Джерело: пресслужба Міноборони Франції
Крім постачання зброї та військової техніки, Франція підтримує Київ через навчання українських військових, підвищуючи їхні навички відповідно до потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію від росіян.
Навчання є одним з аспектів французької підтримки України з передачею обладнання та фінансовою підтримкою. Здійснюється на території країни та в Польщі переважно в межах Місії військової допомоги Європейського Союзу на підтримку України (EUMAM).
Загалом з початку війни Франція підготувала майже 10 тисяч українських військових, зокрема 8,8 тисячі до 2023 року.
Навчання ґрунтуються на трьох складових:
- навчання, пов’язане з тактикою, впровадженням і обслуговуванням численного постаченого обладнання. Серед цього обладнання гармати Caesar, ракети Crotale NG, танки AMX 10-RC, пускові установки реактивного залпового вогню і навіть системи “земля-повітря” середньої дальності (SAMPT).
- спеціалізоване навчання, що охоплює різні сфери, такі як охорона здоров’я, матеріально-технічне забезпечення, розмінування або броньована розвідка.
- формування тактичних підрозділів. Орієнтоване на ведення бойових дій у містах та окопах, їхня мета — зміцнити навички українських офіцерів командувати ротою чи батальйоном.
У травні 2023 року Емманюель Макрон повідомив, що Франція відкрила двері для навчання пілотів [українських винищувачів] з кількома іншими європейськими країнами.
Нещодавно Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”. 7 березня він зустрівся з партійними лідерами, щоб обговорити ситуацію в Україні після його нещодавніх заяв щодо можливості відправлення наземних військ.
- Президент Франції Емманюель Макрон у вівторок, 5 березня, заявив, що союзникам України час активізуватися й “не бути боягузами”.
- Раніше Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
- Міністерствам оборони, закордонних справ і фінансів Франції запропонують перенаправити кошти та розглянути економію для оплати озброєння, починаючи від ракет і закінчуючи артилерією, повідомили джерела, знайомі з цим питанням, не повідомляючи подробиць, оскільки обговорення тривають. Скорочення видатків призвело до того, що французькому уряду складно зібрати фінансування для пакету військової допомоги Україні обсягом у 3 мільярди євро.
- Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи, щоб швидше передати вкрай необхідні снаряди в Україну, оскільки сили Києва зіштовхуються з продовженням наступу Росії.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.
У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.
У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.