З початку повномасштабної війни Франція підготувала майже 10 тисяч українських армійців

Джерело: пресслужба Міноборони Франції

Крім постачання зброї та військової техніки, Франція підтримує Київ через навчання українських військових, підвищуючи їхні навички відповідно до потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію від росіян.

Навчання є одним з аспектів французької підтримки України з передачею обладнання та фінансовою підтримкою. Здійснюється на території країни та в Польщі переважно в межах Місії військової допомоги Європейського Союзу на підтримку України (EUMAM).

Загалом з початку війни Франція підготувала майже 10 тисяч українських військових, зокрема 8,8 тисячі до 2023 року.

Навчання ґрунтуються на трьох складових:

  • навчання, пов’язане з тактикою, впровадженням і обслуговуванням численного постаченого обладнання. Серед цього обладнання гармати Caesar, ракети Crotale NG, танки AMX 10-RC, пускові установки реактивного залпового вогню і навіть системи “земля-повітря” середньої дальності (SAMPT).
  • спеціалізоване навчання, що охоплює різні сфери, такі як охорона здоров’я, матеріально-технічне забезпечення, розмінування або броньована розвідка.
  • формування тактичних підрозділів. Орієнтоване на ведення бойових дій у містах та окопах, їхня мета — зміцнити навички українських офіцерів командувати ротою чи батальйоном.

У травні 2023 року Емманюель Макрон повідомив, що Франція відкрила двері для навчання пілотів [українських винищувачів] з кількома іншими європейськими країнами.

Нещодавно Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”. 7 березня він зустрівся з партійними лідерами, щоб обговорити ситуацію в Україні після його нещодавніх заяв щодо можливості відправлення наземних військ.

Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків. 

Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.

23 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію в якій відкидає історичні претензії російського режиму підірвати історію та національну ідентичність України як марні спроби виправдати її триваючу незаконну війну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 23 січня. З початку доби відбулося 82 бойові зіткнення.