З початку повномасштабної війни Сили оборони знищили понад 900 ворожих ППО

Джерело: інфографіка “Слово і діло”

Згідно з даними Генштабу, за 2024 рік українські військові вразили вже 277 засобів ППО РФ – більше, ніж за 2022 рік. Протягом минулих місяців значних втрат завдають росіянам в окупованому Криму: за травень-червень ЗСУ вразили на півострові 15 засобів ППО – С-300, С-350, С-400.

Динаміку ворожих втрат можна прослідкувати на відповідній інфографіці:

У виданні, з  посиланням да дані Генштабу, інформують, що за перший рік повномасштабної війни ЗСУ знищили 213 засобів російської ППО, найбільше у березні та серпні – 47 та 36 засобів відповідно.

Тоді як вже до кінця 2022 року втрати РФ у цих видах озброєння знизилися: у листопаді знищено 13 систем ППО, у грудні – три.

Протягом минулого року РФ втратила 412 різних засобів протиповітряної оборони. У січні знищено вісім засобів ППО, у лютому – 26, у березні – 32, у квітні – 16, у травні – 38, у червні – 56, у липні – 73, у серпні – 38, у вересні – 37, у жовтні – 26, у листопаді – 39, у грудні – 23.

Повідомляється, що з початку 2024 року українські оборонці вже вразили 277 засобів ППО РФ – тобто більше, ніж за весь 2022 рік. У січні ЗСУ знищили 38 російських засобів ППО, у лютому – 28, у березні – 53, у квітні – 36, у травні – 35, у червні – 59, у липні (до 24 числа) – 28.

Додамо, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія вже втратила 550 тисяч своїх солдатів, повідомив начальник штабу оборони Великої Британії адмірал сер Тоні Радакін на конференції в Лондоні.

Раніше ми повідомляли, що Україна скорочує кількість “головних” російських С-400, оскільки сили Києва все частіше націлюються на дорогі московські системи ППО великої дальності в Криму. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, на початку 2023 року Росія мала близько 96 зенітно-ракетних комплексів С-400.

Наразі складно отримати точну картину втрат РФ на материковій Україні. Одначе, на тимчасово окупованому півострові, за даними Oryx, РФ втратила принаймні п’ять пускових установок, що входять до складу С-400, включаючи пункти управління, машини забезпечення та радари. Можуть бути й інші втрати ворожих запасів С-400, а деякі повідомлення вказують на пошкодження систем С-400 також на території РФ.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.