З початку повномасштабної війни Сили оборони знищили понад 900 ворожих ППО
Джерело: інфографіка “Слово і діло”
Згідно з даними Генштабу, за 2024 рік українські військові вразили вже 277 засобів ППО РФ – більше, ніж за 2022 рік. Протягом минулих місяців значних втрат завдають росіянам в окупованому Криму: за травень-червень ЗСУ вразили на півострові 15 засобів ППО – С-300, С-350, С-400.
Динаміку ворожих втрат можна прослідкувати на відповідній інфографіці:
У виданні, з посиланням да дані Генштабу, інформують, що за перший рік повномасштабної війни ЗСУ знищили 213 засобів російської ППО, найбільше у березні та серпні – 47 та 36 засобів відповідно.
Тоді як вже до кінця 2022 року втрати РФ у цих видах озброєння знизилися: у листопаді знищено 13 систем ППО, у грудні – три.
Протягом минулого року РФ втратила 412 різних засобів протиповітряної оборони. У січні знищено вісім засобів ППО, у лютому – 26, у березні – 32, у квітні – 16, у травні – 38, у червні – 56, у липні – 73, у серпні – 38, у вересні – 37, у жовтні – 26, у листопаді – 39, у грудні – 23.
Повідомляється, що з початку 2024 року українські оборонці вже вразили 277 засобів ППО РФ – тобто більше, ніж за весь 2022 рік. У січні ЗСУ знищили 38 російських засобів ППО, у лютому – 28, у березні – 53, у квітні – 36, у травні – 35, у червні – 59, у липні (до 24 числа) – 28.
Додамо, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія вже втратила 550 тисяч своїх солдатів, повідомив начальник штабу оборони Великої Британії адмірал сер Тоні Радакін на конференції в Лондоні.
Раніше ми повідомляли, що Україна скорочує кількість “головних” російських С-400, оскільки сили Києва все частіше націлюються на дорогі московські системи ППО великої дальності в Криму. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, на початку 2023 року Росія мала близько 96 зенітно-ракетних комплексів С-400.
Наразі складно отримати точну картину втрат РФ на материковій Україні. Одначе, на тимчасово окупованому півострові, за даними Oryx, РФ втратила принаймні п’ять пускових установок, що входять до складу С-400, включаючи пункти управління, машини забезпечення та радари. Можуть бути й інші втрати ворожих запасів С-400, а деякі повідомлення вказують на пошкодження систем С-400 також на території РФ.
- Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський звернувся до міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі із закликом зняти обмеження на використання Україною далекобійної зброї.
- 21 липня президент Володимир Зеленський повідомив про посилення української ППО. Зокрема в Україну вже прибув комплекс Patriot з Німеччини.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що російська армія нині має суттєву перевагу в кількості сил та боєприпасах. Окрім того, ворог систематично обстрілює великі українські міста, цілячи по критичній інфраструктурі. Тому, зауважив, що важливо отримати чіткий сигнал від партнерів разом з відповідним озброєнням для превентивних ударів по території РФ, зокрема у місцях скупчення російських військ та техніки.
- Ракетні системи протиповітряної оборони, розгорнуті Росією на двох спірних островах біля північної Японії у 2020 році, були переведені до кордону з Україною, як показав аналіз супутникових знімків.
У Білорусі триває масштабна перевірка боєготовності збройних сил, у межах якої мобілізовують військовозобов’язаних, а підприємства передають техніку у розпорядження армії. Військових, техніку та боєприпаси перевозять залізничними ешелонами.
Кремль підтвердив пропозицію глави Росії Володимира Путіна щодо співпраці з США у сфері видобутку рідкоземельних металів. Попри багаторічні зусилля російської пропаганди по демонізації образу США, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив про “широкі перспективи” економічної та інвестиційної співпраці між країнами.
Програмна директорка міжнародної благодійної організації СОС Дитячі містечка Україна, голова правління Української мережі за права дитини, Дар’я Касьянова розповіла історію 10-річної дівчинки, котра через 9 місяців і 6 спроб змогла повернутися до своїх батьків.
На фронті загинув військовослужбовець, актор серіалів “Доктор Віра” і “Прогулянка у порожнечі” Олексій Самойленко, який долучився до лав ЗСУ у перші дні повномасштабного вторгнення.
Україна та Сполучені Штати підпишуть угоду про надра з метою зміцнення двосторонніх відносин та підтримки довгострокових зобов’язань США щодо безпеки України. Документ щодо українських ресурсів підпишуть глава МЗС України Андрій Сибіга та Держсекретар США Марко Рубіо.