З початку повномасштабної війни Сили оборони знищили понад 900 ворожих ППО
Джерело: інфографіка “Слово і діло”
Згідно з даними Генштабу, за 2024 рік українські військові вразили вже 277 засобів ППО РФ – більше, ніж за 2022 рік. Протягом минулих місяців значних втрат завдають росіянам в окупованому Криму: за травень-червень ЗСУ вразили на півострові 15 засобів ППО – С-300, С-350, С-400.
Динаміку ворожих втрат можна прослідкувати на відповідній інфографіці:
У виданні, з посиланням да дані Генштабу, інформують, що за перший рік повномасштабної війни ЗСУ знищили 213 засобів російської ППО, найбільше у березні та серпні – 47 та 36 засобів відповідно.
Тоді як вже до кінця 2022 року втрати РФ у цих видах озброєння знизилися: у листопаді знищено 13 систем ППО, у грудні – три.
Протягом минулого року РФ втратила 412 різних засобів протиповітряної оборони. У січні знищено вісім засобів ППО, у лютому – 26, у березні – 32, у квітні – 16, у травні – 38, у червні – 56, у липні – 73, у серпні – 38, у вересні – 37, у жовтні – 26, у листопаді – 39, у грудні – 23.
Повідомляється, що з початку 2024 року українські оборонці вже вразили 277 засобів ППО РФ – тобто більше, ніж за весь 2022 рік. У січні ЗСУ знищили 38 російських засобів ППО, у лютому – 28, у березні – 53, у квітні – 36, у травні – 35, у червні – 59, у липні (до 24 числа) – 28.
Додамо, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія вже втратила 550 тисяч своїх солдатів, повідомив начальник штабу оборони Великої Британії адмірал сер Тоні Радакін на конференції в Лондоні.
Раніше ми повідомляли, що Україна скорочує кількість “головних” російських С-400, оскільки сили Києва все частіше націлюються на дорогі московські системи ППО великої дальності в Криму. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, на початку 2023 року Росія мала близько 96 зенітно-ракетних комплексів С-400.
Наразі складно отримати точну картину втрат РФ на материковій Україні. Одначе, на тимчасово окупованому півострові, за даними Oryx, РФ втратила принаймні п’ять пускових установок, що входять до складу С-400, включаючи пункти управління, машини забезпечення та радари. Можуть бути й інші втрати ворожих запасів С-400, а деякі повідомлення вказують на пошкодження систем С-400 також на території РФ.
- Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський звернувся до міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі із закликом зняти обмеження на використання Україною далекобійної зброї.
- 21 липня президент Володимир Зеленський повідомив про посилення української ППО. Зокрема в Україну вже прибув комплекс Patriot з Німеччини.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що російська армія нині має суттєву перевагу в кількості сил та боєприпасах. Окрім того, ворог систематично обстрілює великі українські міста, цілячи по критичній інфраструктурі. Тому, зауважив, що важливо отримати чіткий сигнал від партнерів разом з відповідним озброєнням для превентивних ударів по території РФ, зокрема у місцях скупчення російських військ та техніки.
- Ракетні системи протиповітряної оборони, розгорнуті Росією на двох спірних островах біля північної Японії у 2020 році, були переведені до кордону з Україною, як показав аналіз супутникових знімків.
58-річного окупанта, який з 2014 воював у лавах бойовиків “Л/ДНР”, а з початком повномасштабного вторгнення катував жителів Харківської області, заочно судитимуть за обвинуваченням у жорстокому поводженні з цивільними.
Російські пропагандисти заявили, що війська РФ перейшли кордон України у Чернігівській області в районі сіл Грем’яч та Мурав’ї. Як доказ вони показували російський триколор, встановлений неподалік кордону. Однак Оперативне командування “Північ” спростовує це.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ повнопривідний бронеавтомобіль підвищеної прохідності “Зубр”.
Міністр оборони – віцепрем’єр-міністр Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що українці забули про допомогу, яку надала Варшава.
Протягом минулої доби, 14 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 144 бойових зіткнення, зокрема 37 атак відбулось на Курахівському напрямку.