З початку року міжнародні партнери виділили $23 млрд для покриття дефіциту українського бюджету – Шмигаль

Джерело: Денис Шмигаль/Facebook

16 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив вдячність міжнародним партнерам, котрі від початку 2023 року виділили більш як 23 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету.

Він зазначив, що за шість місяців цього року до держбюджету надійшли 1 трлн 302 млрд грн податків, зборів та інших платежів. Тоді як видатки за цей час становили 1 трильйон 784 млрд грн.

Шмигаль висловив вдячність всім платникам податків, які працюють для економічної стійкості.

Та наголосив, що абсолютним пріоритетом видатків залишається безпека та оборона, що становить близько половини всіх коштів бюджету. Водночас на другому місці – соціальні програми, на які за шість місяців виділили 231 млрд грн.

Також серед основних програм видатків: медицина, освіта, підтримка регіонів та відновлення. Зокрема вже виділили понад 1,7 млрд грн на відновлення медзакладів у дев’яти областях України. Також розпочали прокладання магістральних водогонів на Дніпропетровщині для забезпечення людей питною водою після російського теракту на Каховській ГЕС. Виділили на цей проєкт 1,5 млрд грн, та планують завершити роботи до осені.

Для відновлення економіки продовжуємо програму безповоротних грантів єРобота. У межах десятої хвилі подачі заявок за програмою “Власна справа” виділено 72 млн грн для 306 бізнесів. Загалом від початку 2023 року переможцями програми стали вже 2 800 підприємців, яким буде надано гранти на 665 млн грн, — зазначив у повідомленні глава уряду.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.