З початку року в Україні встановлено 86 статусів осіб, які постраждали від торгівлі людьми
Джерело: Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець
За 9 місяців цього року в Україні встановлено вже 86 статусів осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
За даними омбудсмана, серед постраждалих: 33 чоловіків, 38 жінок, 8 дівчат і 7 хлопчиків. Проте ці цифри не відображають загальний стан справ у цій сфері.
За словами Уповноваженого з прав людини, війна не лише змінила життя, а й вплинула на світовий порядок. Зазнала значних змін і система протидії торгівлі людьми.
Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни примусово вивозять українців з тимчасово окупованих територій до РФ чи експлуатують у своїх цілях, коли люди перебувають під окупацією.
Відтак, не завжди особи можуть опиратися незаконним вимогам загарбників. Росіяни експлуатують жінок та чоловіків, погрожуючи їм або їхнім рідним.
Люди надсилають звернення у яких розповідають про всі жахіття: незаконне позбавлення волі, трудова експлуатація, примус до різних дій через залякування, побиття і погрози від російських військових та окупаційної влади.
За словами омбудсмана, найуразливіші від торгівлі людьми – ті, хто опинились на окупованих територіях. Оскільки вони можуть бути використані у збройному конфлікті, піддані трудовій та іншим видам експлуатації.
Зокрема, Дмитро Лубінець зазначив, що також через гуманітарну катастрофу та щоденні обстріли люди вимушені мігрувати в пошуках безпечного притулку за кордоном і це підвищує ризик до потрапляння в ситуації торгівлі людьми під час працевлаштування, пошуку житла та пересування.
Особливо вразливими є жінки та діти. Це може бути як примусова праця, сексуальна експлуатація, примусова вагітність, вилучення органів, або ж втягнення в злочинну діяльність.
“Людям, які це пережили, необхідно встановлювати статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Цей статус надає їм змогу безоплатно отримати медичну, психологічну, соціальну, правову та інші види необхідної допомоги. Також отримати одноразову грошову допомогу, гарантованою у нашій країні для осіб такої категорії”, – пояснив Уповноважений з прав людини.
А також додав, що торгівля людьми – табуйована тема. Постраждалі бояться розголосу, осуду. Або ж бояться звертатися до правоохоронних органів. На його думку, система протидії торгівлі людьми повинна бути зосереджена саме на захисті та поновленні прав постраждалих.
“Я, як омбудсман України, відкритий для отримання будь-якої інформації про випадки потрапляння українців у ситуації торгівлі людьми за кордоном. Наголошую, необхідно підвищувати інформування громадян про ризики та наслідки, забезпечувати постраждалих допомогою та захистом. Притягувати винних до відповідальності”, – наголосив Дмитро Лубінець.
- Двоє власників приватних клінік – у Києві та Харкові – за допомогою спільників організували незаконну схему з продажу новонароджених дітей за кордон. За скоєне підозрюваним загрожує до 15 років за ґратами.
- Команда Save Ukraine вивезла з тимчасово окупованих територій України ще 19 дітей.
- Міжнародний Червоний хрест зреагував на поїздку голови білоруського ЧХ Дмитра Шевцова на тимчасово окуповані території України, під час якої він фактично зізнався у викраденні українських дітей та депортації їх до Білорусі.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
24 квітня у Дніпровському районному суді обрали запобіжний захід усім чотирьом підліткам, котрі побили військового у столичному Гідропарку. Так, троє 17-річних перебуватимуть під цілодобовим домашнім арештом, тоді як 15-річного відправили під нічний домашній арешт до 19 червня.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Головний виконавчий продюсер програми “60 хвилин” на CBS News Білл Оуенс йде у відставку через занепокоєння щодо редакційної незалежності на тлі судової тяганини з президентом США Дональдом Трампом.