З початку року з України виїхало 400 тисяч людей — Нацбанк
Джерело: НБУ
Національний банк України опублікував щомісячний огляд. Там згадано, зокрема, що з початку 2024 року Україну покинули ще 400 тисяч людей.

Джерело: скриншот документа НБУ
За даними ООН на 19 серпня 2024 року, кількість українських мігрантів у світі досягла 6.7 млн осіб, що на майже 400 тис. більше, ніж на початку року. Найбільша частка українських мігрантів знаходиться в Німеччині (1.1 млн), Польщі (976 тис.) та Чехії (361 тис.).
У Нацбанку зазначають, що країни, які приймають українських мігрантів, роблять жорсткіші умови перебування:
У Польщі з липня 2024 року скасовано одноразову допомогу в 300 злотих та щомісячну допомогу в 40 злотих на проживання в приватних будинках. Запроваджуються умови для переходу з тимчасового захисту на тимчасове проживання.
У Чехії обмежено перебування в державному гуманітарному житлі до 150 днів; далі діють стандартні умови оренди.
У Німеччині – найнижчий рівень зайнятості серед українців через великі виплати під час навчання, тому планується перегляд цих виплат і посилення контролю за відмовою від роботи.
- Угорщина почала виселяти із притулків українських біженців після постанови уряду про обмеження надання допомоги українцям.
- Журналіст Віталій Червоненко повідомив, що Литва скасовує безоплатне навчання у своїх ВНЗ для вимушених українських біженців. Це відбувається на прохання української влади.
- Тисячі українських біженців, які прибули до Великої Британії після вторгнення Росії, наражаються на ризик бездомності – за даними Британського Червоного Хреста.
- Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ECRI) у своєму щорічному звіті заявила, що біженці з України отримали краще ставлення, ніж ті, хто переміщений через інші війни та надзвичайні ситуації.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.