З початку року з України виїхало 400 тисяч людей — Нацбанк
Джерело: НБУ
Національний банк України опублікував щомісячний огляд. Там згадано, зокрема, що з початку 2024 року Україну покинули ще 400 тисяч людей.
За даними ООН на 19 серпня 2024 року, кількість українських мігрантів у світі досягла 6.7 млн осіб, що на майже 400 тис. більше, ніж на початку року. Найбільша частка українських мігрантів знаходиться в Німеччині (1.1 млн), Польщі (976 тис.) та Чехії (361 тис.).
У Нацбанку зазначають, що країни, які приймають українських мігрантів, роблять жорсткіші умови перебування:
У Польщі з липня 2024 року скасовано одноразову допомогу в 300 злотих та щомісячну допомогу в 40 злотих на проживання в приватних будинках. Запроваджуються умови для переходу з тимчасового захисту на тимчасове проживання.
У Чехії обмежено перебування в державному гуманітарному житлі до 150 днів; далі діють стандартні умови оренди.
У Німеччині – найнижчий рівень зайнятості серед українців через великі виплати під час навчання, тому планується перегляд цих виплат і посилення контролю за відмовою від роботи.
- Угорщина почала виселяти із притулків українських біженців після постанови уряду про обмеження надання допомоги українцям.
- Журналіст Віталій Червоненко повідомив, що Литва скасовує безоплатне навчання у своїх ВНЗ для вимушених українських біженців. Це відбувається на прохання української влади.
- Тисячі українських біженців, які прибули до Великої Британії після вторгнення Росії, наражаються на ризик бездомності – за даними Британського Червоного Хреста.
- Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ECRI) у своєму щорічному звіті заявила, що біженці з України отримали краще ставлення, ніж ті, хто переміщений через інші війни та надзвичайні ситуації.
Заходи, присвячені інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, розпочнуться 18 січня з урочистого прийняття й салюту, включатимуть саму інавгурацію в понеділок та завершаться 21 січня національним молебнем.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.
На 101 році життя померла звʼязкова Української Повстанської Армії Ангелина Паламар, яка була розвідницею періоду визвольних змагань українського народу у ХХ столітті.
Сенатор США Марко Рубіо, якого Дональд Трамп обрав на посаду державного секретаря, заявив, що для закінчення війни і Україна, і Росія мають піти на поступки.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.