З російського полону повернулись 205 захисників

Джерело: Володимир Зеленський, Координаційний штаб

У вівторок, 6 травня, Україна повернула з російського полону 205 воїнів.

“Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту. Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності”, – написав президент України Володимир Зеленський.

Джерело: Координаційний штаб

Як вказує Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, цього разу серед звільнених воїнів — представники Збройних Сил України, зокрема Військово-морських сил, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.

Додому повертаються три українських офіцери та 202 солдати і сержанти.

Визволені захисники обороняли Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також захисники з гарнізону Маріуполя.

“Сьогоднішній обмін — вже пʼятий цього року та 64-й від початку повномасштабного вторгнення. Загалом в межах перемовного процесу та обмінів з березня 2022 року Координаційним штабом визволено 4757 українських громадян”, – повідомив Координаційний штаб.

Джерело: Координаційний штаб

Незадовго до цього російське міноборони повідомило про проведення обміну військовополоненими з Україною. Кожна зі сторін повернула 205 військових.

За повідомлення ворожого відомства, повернені росіяни зараз перебувають у Білорусі, а згодом їх привезуть до РФ. Також зазначається, що обмін відбувався за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів.

3 травня російські солдати розстріляли трьох українських військовополонених поблизу села Новопіль Волноваського району. За фактом воєнного злочину розпочато досудове розслідування.

У вівторок, 6 травня, Україна повернула з російського полону 205 воїнів.

Президент США Дональд Трамп вважає, що падіння цін на нафту збільшує шанси того, що Росія погодиться на мирну угоду з Україною

Фахівці системи Міноборони вперше взяли участь у розробці нового проєкту Науково-технічної стратегії НАТО завдяки привілейованому членству України в Організації НАТО з науки та технологій (STO).

Державне бюро розслідувань завершило досудове слідство у справі про систематичне викрадення пального з однієї з військових частин у Львівській області.