«За 20 км від фронту треба оновити манікюр» – історія жінки з прифронтового селища
Джерело: Букви
Режисерка та зооволонтерка Марія Дергачова розповіла історію української жінки з прифронтової території, котра зацікавила та вразила її. Вона зауважила, що мешканку прифронтового селища, попри постійні ворожі обстріли та складну гуманітарну ситуацію, все ж турбує стан її манікюру.
Дергачова поділилася власним спостереженням, коли роздавала гуманітарну допомогу. Режисерка відмітила, що за 20 км від фронту місцева мешканка намагається дотримуватися звичних косметичних процедур та слідкує за станом своїх рук. Дергачову неабияк здивувала така об’єднувальна риса українок.
Всупереч російським обстрілам та продовженням боїв, цивільні на прифронтових територіях знаходять змогу робити те, що раніше здавалося звичайними буденними справами.
Жінка вийшла отримати гуманітарну допомогу. Питаю – звідки манікюр? Каже – у нас дівчина робить, що залишилась в селищі. Я попросила зробити фото, і вона соромʼязливо почала відмовляти, мовляв, треба оновити. Треба оновити манікюр. За 20 км до фронту потрібно оновити манікюр, – мовиться у дописі волонтерки.

Джерело: Букви/Telegram
- “Український фонд швидкого реагування” IREX спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України розповсюдили 275 тисяч газет і буклетів для населення деокупованих та прифронтових областей з критично необхідною інформацією.
- У чому різниця між російським інтернетом до і після вторгнення в Україну? Відповідь: посилення цензури в 30 разів.
- Український військовий Ігор Білоконенко розповів, як відбувається його реабілітація після того, як ворожа куля пройшла в кількох сантиметрах від його серця і зупинилася в хребті.
- Військовий Олександр із позивним “Схід” стверджує, що він – єдиний, хто не вийшов у полон та залишився сам на “Азовсталі” після виходу українських захисників. Пізніше він тиждень ховався від росіян, пройшов майже 200 км окупованою ворогом територією та повернувся на підконтрольну Україні територію.
- Українець, котрий пережив Другу світову війну, нині боїться росіян та найманців “Вагнер” – історія WP.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.