На деокупованих та прифронтових територіях розповсюдили 275 тисяч газет і буклетів з інформацією про події в Україні та світі

Джерело: Мінкульт.

“Український фонд швидкого реагування” IREX спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України розповсюдили 275 тисяч газет і буклетів для населення деокупованих та прифронтових областей з критично необхідною інформацією.

Зазначається, що після звільнення від російських окупантів понад 400 міст та сіл у Харківській області восени 2022 року виникла необхідність розповісти жителям деокупованих територій про події в Україні та світі, оскільки люди довгий час перебували в повному інформаційному вакуумі.

У партнерстві з Мінкультом “Український фонд швидкого реагування” підтримав друк 140 000 примірників спеціального випуску місцевої газети “Слобідський край”, яка видається на Харківщині з 1917 року.

Зображення: Мінкульт

Заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко зазначив, що газета “Слобідський край” зіграла важливу роль в реінтеграції населення щойно деокупованих територій.

Зокрема, газета “Слобідський край” допомогла налагодити ефективну підтримку населення шляхом розповсюдження інформації про центри надання гуманітарної допомоги, працюючі відділення банків та поштових відділень.

Крім того, у партнерстві з Мінкультом надійшло 90 тисяч інформаційних буклетів “Тут – Україна” на деокуповані та прифронтові території Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Зображення: Мінкульт

Буклети містили базову інформацію щодо можливостей отримати фінансову чи гуманітарну допомогу, виплат пенсії, процедури евакуації, пошуку зниклих безвісти, а також правила мінної безпеки та багато іншої корисної інформації.

Після катастрофи на Каховській ГЕС було розповсюджено 5 тисяч буклетів для мешканців Херсонщини з метою допомогти та надати важливу інформацію про евакуацію та ліквідацію наслідків трагедії, а також як діяти у зоні підтоплення.

Зображення: Мінкульт

“Усі інформаційні матеріали, які розповсюджувалися “Українським фондом швидкого реагування” IREX за підтримки Державного департаменту США у партнерстві з МКІП, охопили понад 1 мільйон мешканців деокупованих та прифронтових територій”, – зазначили у відомстві.

Внаслідок російської атаки по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” в Харкові загинули чотири людини та ще 40 поранених.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України.