На деокупованих та прифронтових територіях розповсюдили 275 тисяч газет і буклетів з інформацією про події в Україні та світі

Джерело: Мінкульт.
“Український фонд швидкого реагування” IREX спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України розповсюдили 275 тисяч газет і буклетів для населення деокупованих та прифронтових областей з критично необхідною інформацією.
Зазначається, що після звільнення від російських окупантів понад 400 міст та сіл у Харківській області восени 2022 року виникла необхідність розповісти жителям деокупованих територій про події в Україні та світі, оскільки люди довгий час перебували в повному інформаційному вакуумі.
У партнерстві з Мінкультом “Український фонд швидкого реагування” підтримав друк 140 000 примірників спеціального випуску місцевої газети “Слобідський край”, яка видається на Харківщині з 1917 року.

Зображення: Мінкульт
Заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко зазначив, що газета “Слобідський край” зіграла важливу роль в реінтеграції населення щойно деокупованих територій.
Зокрема, газета “Слобідський край” допомогла налагодити ефективну підтримку населення шляхом розповсюдження інформації про центри надання гуманітарної допомоги, працюючі відділення банків та поштових відділень.
Крім того, у партнерстві з Мінкультом надійшло 90 тисяч інформаційних буклетів “Тут – Україна” на деокуповані та прифронтові території Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Зображення: Мінкульт
Буклети містили базову інформацію щодо можливостей отримати фінансову чи гуманітарну допомогу, виплат пенсії, процедури евакуації, пошуку зниклих безвісти, а також правила мінної безпеки та багато іншої корисної інформації.
Після катастрофи на Каховській ГЕС було розповсюджено 5 тисяч буклетів для мешканців Херсонщини з метою допомогти та надати важливу інформацію про евакуацію та ліквідацію наслідків трагедії, а також як діяти у зоні підтоплення.

Зображення: Мінкульт
“Усі інформаційні матеріали, які розповсюджувалися “Українським фондом швидкого реагування” IREX за підтримки Державного департаменту США у партнерстві з МКІП, охопили понад 1 мільйон мешканців деокупованих та прифронтових територій”, – зазначили у відомстві.
- За інформацією української розвідки, російські політтехнологи підготували новий раунд дезінформаційної кампанії, спрямованої на міжнародну дискредитацію України та розпалювання внутрішньополітичних чвар.
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- У чому різниця між російським інтернетом до і після вторгнення в Україну? Відповідь: посилення цензури в 30 разів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.