На деокупованих та прифронтових територіях розповсюдили 275 тисяч газет і буклетів з інформацією про події в Україні та світі

Джерело: Мінкульт.

“Український фонд швидкого реагування” IREX спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України розповсюдили 275 тисяч газет і буклетів для населення деокупованих та прифронтових областей з критично необхідною інформацією.

Зазначається, що після звільнення від російських окупантів понад 400 міст та сіл у Харківській області восени 2022 року виникла необхідність розповісти жителям деокупованих територій про події в Україні та світі, оскільки люди довгий час перебували в повному інформаційному вакуумі.

У партнерстві з Мінкультом “Український фонд швидкого реагування” підтримав друк 140 000 примірників спеціального випуску місцевої газети “Слобідський край”, яка видається на Харківщині з 1917 року.

Зображення: Мінкульт

Заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко зазначив, що газета “Слобідський край” зіграла важливу роль в реінтеграції населення щойно деокупованих територій.

Зокрема, газета “Слобідський край” допомогла налагодити ефективну підтримку населення шляхом розповсюдження інформації про центри надання гуманітарної допомоги, працюючі відділення банків та поштових відділень.

Крім того, у партнерстві з Мінкультом надійшло 90 тисяч інформаційних буклетів “Тут – Україна” на деокуповані та прифронтові території Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Зображення: Мінкульт

Буклети містили базову інформацію щодо можливостей отримати фінансову чи гуманітарну допомогу, виплат пенсії, процедури евакуації, пошуку зниклих безвісти, а також правила мінної безпеки та багато іншої корисної інформації.

Після катастрофи на Каховській ГЕС було розповсюджено 5 тисяч буклетів для мешканців Херсонщини з метою допомогти та надати важливу інформацію про евакуацію та ліквідацію наслідків трагедії, а також як діяти у зоні підтоплення.

Зображення: Мінкульт

“Усі інформаційні матеріали, які розповсюджувалися “Українським фондом швидкого реагування” IREX за підтримки Державного департаменту США у партнерстві з МКІП, охопили понад 1 мільйон мешканців деокупованих та прифронтових територій”, – зазначили у відомстві.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.