Російські політтехнологи підготували черговий раунд дезінформаційної кампанії проти України – ГУР

Джерело: ГУР МОУ.

За інформацією української розвідки, російські політтехнологи підготували новий раунд дезінформаційної кампанії, спрямованої на міжнародну дискредитацію України та розпалювання внутрішньополітичних чвар.

Для розповсюдження серед цільових аудиторій Німеччини, Франції, Ізраїлю та США росіяни планують поширювати теми: “Африканці: “Франціє, забирайся”, “Ласкаво просимо, Росія”, “Тихоокеанські танці Макрона на граблях”, “Економіку Німеччини очікує обвал”, “Криза вже прийшла у кожну оселю”, “Справи проти Нетаньяху фабрикувались за тими ж лекалами, що й справи проти Трампа”.

Зображення: ГУР МОУ

Зображення: ГУР МОУ

Зображення: ГУР МОУ

Натомість в українському інформаційному просторі росіяни готують публікації на теми: “Хто хабарі бере, а хто на фронт йде”, “Політичний спаринг: коли почнеться бій?”, “Гасіть світло – виборів не буде”, “Так військовий чи мирний час?” тощо.

У розвідці пояснили, що російські політтехнологи традиційно діють за принципом “крапля правди на тонну брехні”. При цьому, росіяни намагаються знайти та актуалізувати реальні проблеми та больові точки, в тому числі для західного світу.

“Мета всіх матеріалів – єдина: переконати українців та їхніх союзників у безперспективності опору, посіяти сумніви та протистояння в антипутінській коаліції та створити враження, що є інші “важливіші” проблеми”, – зазначили у ГУР.

Крім того, кожен матеріал має додаток з рекомендаціями щодо бажаних коментарів “від пересічних читачів” на кшталт: “Напишіть коментар у 200 знаків від імені ізраїльтянина, який живить традиційну ворожість до Європи та Франції. Африка його зовсім не цікавить, але проблеми давніх недоброзичливців приносять задоволення”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.