За 40 років у Китаї майже вдвічі зросла популяція диких панд

Джерело: Xinhua

У Китаї популяція великих панд у дикій природі за останні 40 років зросла майже вдвічі й досягла 1900 особин у порівнянні із приблизно 1100 тваринами у 1980-х роках.

Як пояснили в інформагентстві, таке збільшення популяції пов’язане з посиленням заходів захисту диких панд у Китаї.

Зокрема, у жовтні 2021 року створено Національний парк великих панд, який охоплює площу понад 22 тисячі квадратних кілометрів і забезпечує підвищений захист близько 72% диких бамбукових ведмедів.

За даними управління, площа охоронюваних територій ареалів проживання великої панди в Китаї постійно розширюється. Так, від 2012 року вона зросла майже вдвічі – з 1,4 мільйона гектарів до 2,6 млн га.

Панда або бамбуковий ведмідь є однією з рідкісних тварин на планеті, що мешкає тільки в провінції Сичуань у центральному Китаї. Її занесено до Книги рекордів Гіннесса.

У Китаї панда вважається одним із національних символів, а за полювання та вбивство панди передбачене суворе покарання у вигляді позбавлення волі на понад 10 років та конфіскації майна.

Всі панди у світі вважаються власністю Китаю. Китай не продає їх за кордон, а лише дає в оренду іноземним зоопаркам за умови негайного повернення на його вимогу.

В зоопарку у Балтіморі (штат Меріленд, США) помер африканський пінгвін, який допоміг врятувати свій вид від вимирання, залишивши після себе понад 200 нащадків, та проживши набагато довше, ніж очікувалося.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Міністерство юстиції США повідомила, що в Канаді пакистанцю висунуто кримінальне звинувачення за нібито планування масового розстрілу євреїв у Нью-Йорку в річницю нападу ХАМАС в Ізраїлі 7 жовтня 2023 року.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.