За 512 днів повномасштабної війни збитки довкіллю сягають понад два трильйони гривень

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

За 512 днів повномасштабної війни Росії проти України фахівці зафіксували близько 2,5 тисяч злочинів окупантів проти довкілля.

Зокрема, збитки сягають понад 2 трильйони гривень. Для прикладу, це більше ніж ВВП Латвії у 2022 році.

Як раніше повідомляв міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, один день війни спричиняє довкіллю збитки на суму у 102 млн євро або 4 млрд гривень. І це без урахування екоциду РФ на Каховській ГЕС.

Лише з підривом Каховського водосховища Україна втратила 18 мільярдів кубічних метрів води. Такі дії росіян цілком підпадають під визначення екоцид. Цього обсягу води було б достатньо, аби 2 дні поїти все населення Землі.

Сьогодні найбільше водосховище України зазнає змін. Нацпарки “Нижньодніпровський”, “Великий Луг” та “Кам’янська Січ” очікує поступове і довге відновлення.

“У пункті 8 “Формули миру” Володимира Зеленського передбачено припинення екоциду та компенсація Україні за шкоду довкіллю. І процес реалізації цього пункту вже розпочався. 30 червня в Офісі президента відбулося перше засідання Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни. Робоча група зосередиться на оцінці впливу війни на довкілля, екологічному відновленні та механізмах притягнення агресора до відповідальності”, – розповів перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.