За два роки Україна отримала гумдопомогу у вигляді телемедичних рішень на понад $4 млн
Джерело: МОЗ України
За останні два роки Україна отримала гуманітарну допомогу у вигляді телемедичних рішень на понад 4 млн доларів.
Сьогодні Україна отримує від міжнародних партнерів не лише медичне обладнання, автомобілі та ліки, а й пропозиції використовувати телемедичні рішення, які спрощують доступ пацієнтів до медичної допомоги в умовах війни.
Так, на сьогодні сумарна вартість наданої допомоги за напрямом телемедицини перевищує чотири мільйони доларів. Ця сума включає вартість пристроїв та обладнання, програмного забезпечення, ліцензій до використання та ін., які активно інтегруються в українські заклади охорони здоровʼя.
Нині в Україні впроваджується шість пілотних проєктів надання медичної допомоги із застосуванням гуманітарних телемедичних рішень, серед яких – система телеконсультацій з ефектом віртуальної присутності “Teladoc Solo platform”, платформа нейросенсорної реабілітації “Rehabilitation Gaming System”, віртуальна операційна “Epiqar”, програма віддаленого моніторингу стану плода “System Carebits”, система діагностики головного мозку з застосуванням штучного інтелекту «Brainscan» та ін.
За цей час до використання телемедичних рішень уже залучено близько 400 закладів та щонайменше 1700 медичних фахівців. А загальна кількість проведених консультацій сьогодні складає понад 13 тисяч.
Рішення вже інтегровано в роботу медичних закладів, відтак вони забезпечують проведення телемедичних консультувань із вибухо-вогнепальних травм, опікових травм, а також в перспективі сформують єдину консультативну мережу.
За даними МОЗ, географія покриття телемедичних рішень уже охоплює 21 регіон країни. Рішення розміщено не лише в обласних центрах чи містах обласного значення, але й у віддалених населених пунктах, в яких доступ до медичних закладів є обмеженим, ускладненим, а іноді й небезпечним.
Тим самим застосування сучасних цифрових рішень дозволяє забезпечити українцям якісний та швидкий доступ до медичної допомоги в усіх куточках країни, зокрема і в прифронтових населених пунктах. Так впровадження телемедицини в Україні набуває принципово нового значення, адже не лише спрощує комунікацію між лікарем та пацієнтом, але насамперед – рятує життя людей.
- Японський уряд розглядає можливості та ініціативи щодо надання допомоги в розбудові телемедицини в Україні.
- Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.