За кількістю впроваджених стандартів НАТО Україна випереджає деякі держави-члени Альянсу – Міноборони

Джерело: Міністерство оборони України.

У Силах безпеки та оборони України запроваджено 287 стандартів НАТО, що перевищує показники деяких держав-членів Альянсу.

Відтак, у Силах безпеки та оборони України запроваджено майже чверть від загальної кількості стандартів НАТО. З них: 174 – в межах Цілей партнерства Україна-НАТО (першочергові стандарти Альянсу). 113 – ініціативні.

“За цим показником Україна посідає перше місце серед держав-партнерів НАТО та навіть перевищує показники деяких держав-членів”, – наголосили у Міноборони.

Зазначимо, що вчора, 19 липня, міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що фахівці НАТО проаналізують закупівлі Міноборони та запропонують модернізовану систему у межах програми Procurement Review.

За словами Олексія Резнікова, в межах програми Procurement Review, натовські фахівці протягом 9-10 місяців здійснять аналіз ресурсного забезпечення та закупівель озброєння і військової техніки, допомоги, навчання, і запропонують, можливо, покращену модернізовану систему.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.