За необхідністю Польща закриє залізничні переходи з Білоруссю —заступник глави МВС

Джерело: PAP

Польща розглядає можливість закриття всіх залізничних вантажоперевезень із Білоруссю за потреби. Питання порушили на зустрічі міністрів внутрішніх справ Польщі та Литви.

За словами заступника міністра внутрішніх справ і адміністрації Польщі Мацея Восіка, країни обговорили механізми ізолювання “режиму Лукашенка”.

“Так і має бути”, — заявив Восік на запитання, чи передбачає цей механізм, що Польща і Литва одночасно закриють увесь кордон із Білоруссю.

Він підкреслив, що варто реагувати, тобто закрити залізничні переїзди, якщо провокації Білорусі триватимуть.

“Ми розуміємо, що через них (залізничні переїзди на польсько-білоруському кордоні – ред.) йде значна частина товарів, зокрема польських. Китайська торгівля теж іде (через ці канали – ред). Гадаю, китайцям доведеться послати Лукашенку правильний сигнал: не вживати дій, які можуть їм зашкодити”, — додав він.

На сьогодні на польсько-білоруському кордоні діє по одному пункту пропуску для пасажирського (Тересполь – Брест) і вантажного (Кукуріки – Козловичі) міжнародного сполучення. Останній пропускає лише зареєстрований в ЄС транспорт. Поки залізничні переїзди діють без додаткових обмежень.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.