За необхідністю Польща закриє залізничні переходи з Білоруссю —заступник глави МВС

Джерело: PAP

Польща розглядає можливість закриття всіх залізничних вантажоперевезень із Білоруссю за потреби. Питання порушили на зустрічі міністрів внутрішніх справ Польщі та Литви.

За словами заступника міністра внутрішніх справ і адміністрації Польщі Мацея Восіка, країни обговорили механізми ізолювання “режиму Лукашенка”.

“Так і має бути”, — заявив Восік на запитання, чи передбачає цей механізм, що Польща і Литва одночасно закриють увесь кордон із Білоруссю.

Він підкреслив, що варто реагувати, тобто закрити залізничні переїзди, якщо провокації Білорусі триватимуть.

“Ми розуміємо, що через них (залізничні переїзди на польсько-білоруському кордоні – ред.) йде значна частина товарів, зокрема польських. Китайська торгівля теж іде (через ці канали – ред). Гадаю, китайцям доведеться послати Лукашенку правильний сигнал: не вживати дій, які можуть їм зашкодити”, — додав він.

На сьогодні на польсько-білоруському кордоні діє по одному пункту пропуску для пасажирського (Тересполь – Брест) і вантажного (Кукуріки – Козловичі) міжнародного сполучення. Останній пропускає лише зареєстрований в ЄС транспорт. Поки залізничні переїзди діють без додаткових обмежень.

США та Україна наближаються до укладення угоди щодо корисних копалин на сотні мільярдів доларів, за якою США висловлять бажання зберегти Україну “вільною, суверенною та безпечною”, згідно з проєктом угоди, що потрапив до рук Axios.

Керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що українські журналісти, які перебувають в російському ув’язненні, зазнають тортур.

Президент США Дональд Трамп повідомив, що планує зустріч із главою Української держави Володимиром Зеленським цього або вже наступного тижня для підписання угоди про постачання корисних копалин.

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що Україна та США перебувають на фінальному етапі переговорів стосовно угоди про українські рідкісноземельні метали. 

24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.