За один день у РФ зламалися одразу три цивільні літаки
Джерело: The Moscow Times
2 жовтня у найбільшого авіаперевізника РФ, компанії “Аэрофлот”, за один день сталися відразу три технічні поломки, які не дозволили пасажирам здійснити рейси.
Зокрема літак Boeing 777 не зміг вилетіти з Пхукета до Москви через пошкодження шасі. Тож рейс було скасовано.
Крім того, у Москві застрягли 400 пасажирів “Аэрофлоту”, які збиралися до Туреччини. Їх намагалися доставити до Анталії двічі. Перший борт негайно повернули в аеропорт вильоту через загоряння двигуна. Другий літак також виявився зламаний: його лагодили 1,5 години, не випускаючи людей із салону, однак, ці спроби не дали результату.
З січня по серпень 2023 року в РФ зафіксували понад 120 схожих випадків, тоді як за попередні п’ять років за аналогічний період у середньому відбувалося 55.
Найчастіше у літаків ламаються двигуни (30% випадків) та шасі (25% випадків). Також зустрічаються проблеми з гальмами, закрилками, системою кондиціювання та лобовим склом (по 3–6% випадків).
Читайте також: «Так, санкції проти Росії працюють», – Боррель
З 817 іноземних літаків російських авіакомпаній щонайменше 72 (9%) вже пережили мінімум одну поломку, яку усували несертифіковані сервіси з використанням запчастин невідомого походження.
Зауважується, що одним із джерел деталей могла стати “канібалізація” літаків. До січня 2023 року на запчастини в РФ вже розібрали 25–30% парку.
- США разом з союзниками та партнерами впроваджують санкції проти широкого кола юридичних та фізичних осіб РФ в областях оборони, технологій, фінансових послуг та енергетики.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- За інформацією ЗМІ, США закликають Туреччину не допомагати РФ обходити західні санкції, запроваджені через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
- Росія продовжує обходити західні санкції, запроваджені через її повномасштабну війну в Україні, та закуповує необхідне обладнання для літаків.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.