За один день у РФ зламалися одразу три цивільні літаки

Джерело: The Moscow Times

2 жовтня у найбільшого авіаперевізника РФ, компанії “Аэрофлот”, за один день сталися відразу три технічні поломки, які не дозволили пасажирам здійснити рейси.

Зокрема літак Boeing 777 не зміг вилетіти з Пхукета до Москви через пошкодження шасі. Тож рейс було скасовано.

Крім того, у Москві застрягли 400 пасажирів “Аэрофлоту”, які збиралися до Туреччини. Їх намагалися доставити до Анталії двічі. Перший борт негайно повернули в аеропорт вильоту через загоряння двигуна. Другий літак також виявився зламаний: його лагодили 1,5 години, не випускаючи людей із салону, однак, ці спроби не дали результату.

З січня по серпень 2023 року в РФ зафіксували понад 120 схожих випадків, тоді як за попередні п’ять років за аналогічний період у середньому відбувалося 55.

Найчастіше у літаків ламаються двигуни (30% випадків) та шасі (25% випадків). Також зустрічаються проблеми з гальмами, закрилками, системою кондиціювання та лобовим склом (по 3–6% випадків).

Читайте також: «Так, санкції проти Росії працюють», – Боррель

З 817 іноземних літаків російських авіакомпаній щонайменше 72 (9%) вже пережили мінімум одну поломку, яку усували несертифіковані сервіси з використанням запчастин невідомого походження.

Зауважується, що одним із джерел деталей могла стати “канібалізація” літаків. До січня 2023 року на запчастини в РФ вже розібрали 25–30% парку.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.