За організацією серії ножових атак у Німеччині може стояти Росія – ЗМІ
Джерело: The Telegraph
За даними ЗМІ, Росія може бути причетна до організації серії ножових нападів у Німеччині.
За розслідуванням німецької телерадіокомпанії ZDF, росіяни шукали в інтернеті деталі ножової атаки у Німеччині ще до того, як вона була скоєна.
Мовиться про інцидент, коли громадянин Афганістану, який просив притулок у Німеччині, але отримав відмову, скоїв ножовий напад у місті Мангейм у травні 2024 року. Тоді внаслідок теракту загинув поліціянт, а крайньо правий антиісламістський активіст Міхаель Штюрценбергер зазнав важких поранень.
ZDF з’ясувала, що фрази “Міхаель Штюрценбергер зарізаний” та “напад на Міхаеля Штюрценберга” використовували в інтернет-пошуку у Росії ще до самого нападу. Це може свідчити, що РФ завчасно знала про теракт.
Окрім цього ZDF виявила докази, що російські користувачі інтернеті намагались отримати доступ до трансляції вебкамери з міської площі Мангейма незадовго до нападу.
Ножові напади за останні 10 місяців відбулись у містах Золінген, Мангейм, Магдебург, Ашаффенбург та Мюнхен. У всіх випадках нападниками були іноземці, більшість з яких просили про притулок і отримали відмову.
Розслідування ZDF підтримав аналітик криміналістичних даних Стівен Брошхарт.
“Ми насправді завчасно знаходимо пошукові запити з Росії про злочинця, зокрема ім’я нападника, і де дуже, дуже незвично”, – сказав він.
Ці результати розслідування ZDF співпадають з викриттям The Telegraph, який виявив, що РФ в інтернеті вивчала пожежні протоколи берлінського заводу, що належить збройній фірмі Diehl, перед тим, як там спалахнула пожежа.
Європейські джерела у сфері безпеки повідомили, що РФ також вивчала типи пожежних машин, які чергували поблизу заводу, до та після пожежі.
Джерела вважають, що Кремль навмисне залишає сліди своєї причетності до терактів, аби послати чіткий сигнал Заходу, що він націлений на збройні заводи Німеччини, які допомагають Україні.
Також у березні The Telegraph повідомляв, що німецька влада підозрює, що серія терактів, скоєних іноземцями за останні 10 місяців до лютневих виборів у Німеччині, також пов’язані з РФ.
За теорією, Росія вербувала психічно хворих шукачів притулку та інших екстремістів для атак, аби підняти рейтинг проросійської політсили Альтернатива для Німеччини (AfD).
“Деякі з цих атак відбулись, коли AfD мала низьку популярність. Ми знаємо, що росіяни використовують другі руки агентів, звичайних хлопців з вулиці, щоб ускладнити розуміння того, хто за цим стоїть”, – сказало джерело.
- У Німеччині убивця з Ашаффенбурга ще пів року тому напав із ножем на переселенку з України, проте його не депортували.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.