За перше півріччя цього року громадяни Росії придбали в Литві майже 300 об’єктів нерухомості
Джерело: LRT.lt
Громадяни Росії продовжують скуповувати нерухомість у Литві. Тільки за перше півріччя цього року росіяни придбали майже 300 об’єктів нерухомості: квартир, будинків, земельних ділянок.
На порталі йдеться, що російські громадяни придбали 297 об’єктів нерухомості, що на 104 менше, ніж за відповідний період минулого року. Переважно купують квартири в Литві – цього року їх придбано 119. Крім того, куплено 58 земельних ділянок і 20 житлових будинків. Решта 100 – різні об’єкти нерухомості іншого призначення.
Наголошено, що на початку цього року Сейм ухвалив закон про встановлення обмежувальних заходів щодо військової агресії Росії проти України.
Відтак, закон, який набув чинності 3 травня, передбачає, що купувати об’єкти нерухомості в Литві можуть тільки громадяни Росії з посвідкою на проживання.
Своєю чергою, депутат Сейму Лауринас Кашчюнас вважає, що для оцінки даних слід здійснити парламентський контроль, який допоможе краще зрозуміти, наскільки ефективно діє прийнятий закон. Проте, на його думку, це слід зробити за підсумками року.
За його словами, зараз у Литві перебуває близько 19 тисяч громадян Росії, які отримали посвідку на проживання в країні, тому, ймовірно, саме вони придбали зазначені об’єкти нерухомості.
Термін дії закону щодо обмежувальних заходів у зв’язку з воєнною агресією проти України встановлено на один рік, тобто до 3 травня 2024 року. Водночас Кашчюнас запевнив, що в разі потреби Сейм зможе продовжити його дію.
- Розслідувачі Bihus.Info заявили, що компанія “Монблан” працює на тимчасово окупованих територіях та продає пальне росіянам. Фірма належить українському спортсмену Сергію Бубці, його брату Василю та раніше матері Валентині, яка вже не фігурує в документах.
Українське науково-дослідницьке судно “Ноосфера” завершило четвертий антарктичний сезон. Корабель перебуватиме у порту тимчасової дислокації — Кейптауні.
11 травня рятувальники Прикарпаття надали допомогли туристу, котрий під час сходження на Говерлу не міг продовжити рух через різку зміну погодніх умов.
Переговори між американськими та китайськими офіційними особами в Женеві продовжилися 11 травня. Обидві сторони обговорювали шляхи деескалації торговельної війни, котра вже загрожує завдати значної шкоди світовій економіці.
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.
Посадовці Європейського Союзу ведуть переговори з адміністрацією Дональда Трампа про остаточне узгодження домовленності щодо 30-денного зупинення вогню в Україні. У разі відмови з боку глави РФ Володимира Путіна, планується запровадження нових санкцій, повідомили поінформовані джерела.