За пів року українські ударні дрони вразили понад 14 тисяч ворожих цілей
Джерело: Урядовий портал
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що за пів року українські ударні дрони вразили понад 14 тисяч російських цілей, серед яких – ворожа техніка, ППО, РЕБ та укріплення.
“Ударні дрони лише за пів року вразили понад 14 тисяч цілей: російську техніку, ППО, РЕБ та укріплення”, – повідомив очільник уряду.
Він також нагадав, що 6 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом доручив створити Сили безпілотних систем як окремий рід військ. У такий спосіб, за його словами, потенціал дронів у взаємодії з іншими родами військ буде використано максимально.
Денис Шмигаль наголосив, що держава здійснила справжню революцію в регулюванні створення безпілотників, а саме:
- Ухвалили 20 законів та підзаконних актів, і завдяки цьому масштабували виробництво у 100 разів;
- Прибрано бюрократію, є реальна конкуренція близько двохсот приватних компаній у сфері БпЛА;
- 40 мільярдів гривень передбачено в цьогорічному державному бюджеті на закупівлю дронів. І це ще не межа.
Крім того, прем’єр-міністр зазначив, що новітні розробки вже змінюють хід війни: “Морські дрони паралізували ворожий флот на Чорному морі та гарантували безпеку водного логістичного коридору”.
- Відтепер держава зможе закуповувати безпілотники іноземних виробників через систему Prozorro.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.