За пів року українські ударні дрони вразили понад 14 тисяч ворожих цілей
Джерело: Урядовий портал
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що за пів року українські ударні дрони вразили понад 14 тисяч російських цілей, серед яких – ворожа техніка, ППО, РЕБ та укріплення.
“Ударні дрони лише за пів року вразили понад 14 тисяч цілей: російську техніку, ППО, РЕБ та укріплення”, – повідомив очільник уряду.
Він також нагадав, що 6 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом доручив створити Сили безпілотних систем як окремий рід військ. У такий спосіб, за його словами, потенціал дронів у взаємодії з іншими родами військ буде використано максимально.
Денис Шмигаль наголосив, що держава здійснила справжню революцію в регулюванні створення безпілотників, а саме:
- Ухвалили 20 законів та підзаконних актів, і завдяки цьому масштабували виробництво у 100 разів;
- Прибрано бюрократію, є реальна конкуренція близько двохсот приватних компаній у сфері БпЛА;
- 40 мільярдів гривень передбачено в цьогорічному державному бюджеті на закупівлю дронів. І це ще не межа.
Крім того, прем’єр-міністр зазначив, що новітні розробки вже змінюють хід війни: “Морські дрони паралізували ворожий флот на Чорному морі та гарантували безпеку водного логістичного коридору”.
- Відтепер держава зможе закуповувати безпілотники іноземних виробників через систему Prozorro.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.