За причетність до геноциду в Руанді колишнього лікаря засудили на 27 років

Джерело: Le Figaro

Паризький суд засудив колишнього руандійського лікаря Ежена Рвамусьо до 27 років ув’язнення, зокрема, за участь у геноциді тутсі 1994 року.

Згідно з повідомленням, 65-ти річний Рвамусьо став восьмим руандійцем, якого судять у Франції за геноцид тутсі.

Колишнього лікаря та викладача університету звинуватили, зокрема, у підтримці та поширенні гасел влади хуту, які підбурювали населення до нападів на меншину тутсі. Як доказ фігурував його публічний виступ 14 травня 1994 року у присутності Жана Камбади, тодішнього прем’єр-міністра.

Рвамусьо також звинувачували в участі у похованні жертв у масових могилах та “у відчайдушній спробі приховати докази геноциду”.

Його адвокат оголосив про намір подати апеляцію. Звинувачення вимагало покарання у вигляді тридцяти років позбавлення волі.

Довідка. За даними ООН, геноцид у Руанді забрав понад 800 тисяч життів, більшість з яких були етнічними тутсі.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.

 ПрАТ “Карлсберг Україна” повідомила Держпродспоживслужбу стосовно рішення про відкликання з ринку партії пива темного пастеризованого “Львівське Різдвяне” у скляних пляшках об’ємом 0,5 л за номером партії, що співпадає з датою виробництва 3.10.24.

4 листопада міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час восьмого з початку повномасштабної війни візиту до України пообіцяла додаткові 200 млн євро допомоги на майбутній зимовий період.

Глава Російської православної церкви патріарх Кирил заявив, що РПЦ не засуджує смертну кару як вид покарання, позаяк “смертну кару не засуджував сам Ісус Христос”.

У Києві провели акцію на підтримку військовополонених “Не мовчи! Полон вбиває” у 87-му роковину розстрілу української інтелігенції в урочищі Сандармох, у Карелії.