За рік до виходу в прокат: квитки на фільм Крістофера Нолана «Одіссея» розпродані

Джерело: The Guardian

Перші квитки на фільм Крістофера Нолана “Одіссея” за мотивами епосу Гомера надійшли в продаж до того, як режисер закінчив знімати фільм.

Зокрема, це сталося за рік до виходу стрічки в прокат, що є найдовшим передпродажем в історії кінематографа.

Прем’єра стрічки, в якій Метт Деймон грає Одіссея, що пливе додому після закінчення Троянської війни, запланована на 17 липня 2026 року. Минулого тижня Imax випустив квитки на перші покази у 26 кінотеатрах Imax по всьому світу, які мають персонал і обладнання, необхідні для проєктування у форматі 1570.

1570 – це найбільший і найвищий формат фільмів із наявних, і саме йому Нолан надає перевагу. Це стосується розмірів плівки: 15 перфорацій уздовж краю кожного кадру, які дозволяють протягувати плівку через проєктор, та 70 мм у висоту.

Перші квитки IMAX розраховані лише на покази у форматі 1570 у перші вихідні, з 16 по 19 липня 2026 року. Але показ можливий лише один на день, оскільки тривалість фільму невідома.

За ніч IMAX Melbourne продав близько 1800 квитків на чотири покази.

У США майже всі квитки були розпродані протягом години. Невдовзі з’явилися повідомлення про те, що квитки перепродавали онлайн спекулянти за ціною від $300 до $400. У Великій Британії квитки у лондонський кінотеатр BFI IMAX, як і у кінотеатр Музею науки IMAX, також були розпродані.

Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.