За три роки в Австралії можуть зникнути лісові жаби, опосуми і високогірні птахи – екологи

Джерело: The Guardian

Згідно зі звітом про стан навколишнього середовища органу з управління та збереження вологих тропіків Квінсленда, через зміну клімату у вологих тропіках австралійського штату кількість видів, яким загрожує зникнення, зросла на 25% за три роки.

За словами вчених, звіт містить “похмурі, але прагматичні” попередження про погіршення здоров’я деяких видів, у тому числі кільчастого опосума.

“Вплив зміни клімату становить реальну небезпеку для збереження цілісності біорізноманіття території”, — йдеться у звіті.

Зокрема, екологи встановили низку додаткових видів, включаючи ендемічних тропічних лісових жаб, кільчастих опосумів, високогірних птахів і миртові рослини, які вважалися безпечними на момент внесення до списку всесвітньої спадщини, а “тепер зіштовхуються зі значними проблемами через загрози, які постійно зростають”.

Результати аналізу, проведеного Стівеном Вільямсом, екологом тропічних лісів і директором управління вологими тропіками, показав, що раніше прогнозоване зниження кількості деяких видів зараз спостерігається безпосередньо.

“Це насамперед клімат. Вологі тропіки як територія всесвітньої спадщини перебувають у відносно хорошому стані, але кількість видів, які або перебувають у списку зникаючих, або незабаром потраплять у нього, швидко зростає. Але яку б статистику ми не використовували, проблема насправді вдвічі серйозніша. Зменшується більше видів, ніж зараз перераховано”, – попередив він.

Окрім того, за словами вчених, ще однією зростаючою загрозою для біорізноманіття тропічних лісів є лісові пожежі. Раніше вологий тропічний ліс вважався природним протипожежним бар’єром, але в останні роки лісові пожежі завдали серйозної шкоди.

“Вологий тропічний регіон може очікувати більш часті та сильніші пожежі через високу температуру”, — зазначено в документі.

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.

У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.

Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.