За тисячу днів війни Росія витратила на обстріл України $18 млрд

Джерело: Радіо Свободи

З початку повномасштабного вторгнення російська армія випустила по території України понад 10 тисяч ракет різних типів та понад 13 тисяч безпілотників. Загальна вартість боєприпасів, витрачених на руйнування, перевищила 18 мільярдів доларів.

Відповідні оцінки ґрунтуються на відкритих даних та думках експертів. Однак, як наголошує видання, значна частина інформації про атаки засекречена, що може свідчити про те, що реальні витрати на ракетні та безпілотні удари ще вищі.

Деякі з цих типів озброєння, наприклад, ракети Х-22, вироблені ще за часів СРСР, тож фактично нічого не коштували бюджету агресора. Проте, Росія досі має змогу виготовляти “Кинджали”, “Онікси”, “Іскандери”, “Калібри”, а також ударні БпЛА.

До лютого 2024 року сукупні витрати Росії на оснащення, утримання та розгортання військ для військової агресії проти України становили близько 211 мільярдів доларів, повідомляє Reuters з посиланням на дані Пентагону. Крім цього, у 2024–2027 роках Москва планує направити майже 13 млрд доларів на відновлення окупованих територій України, зруйнованих російською армією, випливає із проекту федерального бюджету. Для порівняння, ця сума у ​​22 рази перевищує витрати на розвиток Північного Кавказу за той самий період.

У проекті бюджету РФ на 2025 рік особливо виділяється стаття “національна оборона”, витрати на яку досягнуть рекордних понад 131 млрд доларів. Це на 22% більше, ніж 2024 року, і майже вдвічі перевищує рівень 2023 року. Військові витрати РФ становитимуть 6,3% ВВП і займуть 32,5% усіх бюджетних видатків — небачений рівень з часів СРСР.

На тлі рекордних витрат на “оборону” соціальне фінансування, яке традиційно посідало перше місце за обсягом, зазнало значних скорочень. Також одночасно зі збільшенням військових витрат у проекті бюджету РФ на 2025 рік закладено суттєве підвищення комунальних тарифів.

Тим часом інфраструктура РФ продовжує стрімко занепадати. Наприклад, Міністерство будівництва Росії оцінює знос трубопроводів країною як критичний: вимагають заміни 60% всіх труб. Очисні споруди в Росії зносилися в середньому на 80%, а в деяких регіонах — на 90%.

Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.

«Бахмут [професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.], мовчи, ти вже своє відвоювала», «жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути», «сексуально голодні українки» — фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, які домагаються звільнення Василенка і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінені, через ймовірність можливих наслідків, якщо викладача врешті не звільнять.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, взяв участь у зйомках української комедії “Потяг 31 грудня”.

“Бахмут (професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.), мовчи, ти вже своє відвоювала”, “жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути”, “сексуально голодні українки” – фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, котрі домагалися звільнення Василенка, і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінено через ймовірність негативних наслідків для них.