Зафіксовано 626 фактів застосування РФ боєприпасів, які споряджені отруйними речовинами
Джерело: Командування Сил підтримки Збройних Сил України
Силами оборони зафіксовано 626 фактів застосування Російською Федерацією боєприпасів, які споряджені отруйними хімічними речовинами. З них лише за січень поточного року – 51 випадок.
При цьому динаміка застосування зростає. Щодня фіксується до 10 випадків застосування хімічних речовин.
Найчастіше ворог використовує гранати, такі як К-51, РГР, які скидає з БпЛА. Проте застосовуються і саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнювальної дії. А також здійснюються артилерійські обстріли снарядами із вмістом хімічно небезпечних речовин.
14 грудня 2023 виявлено застосування нового типу спеціальних газових гранат РГ-ВО з вмістом хімічної речовини CS.
36 випадків застосування небезпечних хімічних речовин було задокументовано і направлено для проведення слідчих дій у межах кримінального провадження групами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки зі складу військових частин Командування Сил підтримки спільно зі Службою безпеки України.
- Вранці 13 січня ворог здійснив масовану атаку по Україні, випустивши низку ракет різних типів та БпЛА. Загалом зафіксовано 40 повітряних засобів, з яких збито – 8.
- Під час ранкової атаки 13 січня, одна з російських ракет впала на подвір’ї приватного будинку на Полтавщині. Після падіння ракета не розірвалась.
- На Чернігівщині під час ранкової ракетної атаки росіян пролунали вибухи. Є пошкодження.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

