Загадковіше, ніж в Інтерстеллар: Космічна хмара вкривала Землю три мільйони років тому

Джерело: New Scientist

Зміни клімату, радіаційний вік, точний вік планети — на усі ці питання століттями намагалися дати відповіді вчені з різних країн. Насправді у всіх подій, які наразі відбуваються на планеті, виявилося є досить логічне пояснення.

Вчені з усього світу досі не дійшли повноцінної згоди щодо походження нашої планети. За минулі десятиліття їх з’являлося дуже багато, але нещодавно людству відкрився вражаючий факт, котрий швидше за все змусить обіркувати усі теорії.

Команда під керівництвом Мерава Офера з Бостонського університету з’ясувала, що Земля більш як три мільйони років перебувала “під куполом” міжзоряного простору. Так звана “захисна бульбашка”, котра довгий час знаходилася навколо Сонця, різко відступила, давши більше свободи нашій планеті.

Відбулося це внаслідок зіткнення із крижаною міжзоряною хмарою. Саме вона залишила більшу частину Землі під впливом радіаційного поля, яка цілком ймовірно і сформувала усю нашу подальшу еволюцію.

У період між 2-3 мільйонами років тому Сонячна система зіштовхнулася із турбулентністю галактичного масштабу — щільна сполука, впевнені вчені, змінила увесь хід історії та безпосередньо вплинула на клімат нашої планети.

Дослідникам лише нещодавно вдалося нанести на карту шлях Сонця через нашу галактику, зокрема вивчалися відносно щільні водневі хмари, які також подорожують міжзоряним середовищем.

Чи була це своєрідна “захисна бульбашка” для Землі — поки що ствердної відповіді немає, проте таке дослідження можна вважати частковим підтвердженням популярної Теорії Великого Вибуху, щоправда, в іншій її інтерпретації.

  • Космічний телескоп Hubble показав магелланову спіральну галактику LEDA 42160, яка знаходиться в сузір’ї Діви. Цей об’єкт зафіксовано на відстані приблизно 52 мільйонів світлових років від Землі.
  • Астрономи вперше виявили молоду зірку за межами галактики Чумацький Шлях, яка оточена щільним диском, де можуть утворюватися планети.
  • Телескопи James Webb та Hubble, об’єднавши свої зусилля, створили знімок галактичного кластера MACS0416, розташованого на відстані 4,3 мільярда світлових років від нас.
  • Космічний зонд Euclid, який запустили 1 липня, показав перші п’ять знімків із космосу. Одна з перших галактик, за якою спостерігав телескоп, отримала прізвисько “Прихована галактика”.

Дочка Ілона Маска Вівіан Дженна Вілсон публічно спростувала кілька нещодавніх заяв мільярдера й розповіла про стосунки з батьком.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Стримінговий серівіс Amazon працює над приквелом серіалу “Хлопаки” під назвою “Vought Rising”. 

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.