Загроза з боку російських найманців у Білорусі зменшується, – президент Литви
Джерело: Bloomberg
Президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що російські найманці ПВК “Вагнер” в Білорусі показали ознаки “розгубленості” після смерті їхнього лідера Євгена Пригожина, зменшивши безпосередню загрозу для регіону.
“Ситуація не загострилася. Ми бачимо певну плутанину в “Вагнер” після смерті Пригожина”, – сказав Науседа литовському громадському мовнику LRT.
Проте президент також зазначив, що сам “білоруський режим є загрозою” – з присутністю ПВК “Вагнер” чи без неї, оскільки прикордонна зона є джерелом напруги з 2021 року, коли Мінськ відправив мігрантів, переважно з Близького Сходу та Африки, до Польщі та Балтії у спробі дестабілізувати регіон.
“Група “Вагнер” може рухатися в тому чи іншому напрямку, але Олександр Лукашенко, повірте мені, не зміниться, і його риторика чи цілі щодо країн НАТО не зміняться”, – сказав Науседа.
- 31 серпня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовився виводити бойовиків російської ПВК “Вагнер” зі своєї країни. Заклики влади Польщі та країн Балтії він назвав “необґрунтованими та дурними”.
- За даними Центру національного спротиву, у Білорусі відбулась сутичка між білоруськими прикордонниками та найманцями ПВК “Вагнер”.
- Збройні сили України додатково укріплюють кордон із Білоруссю вибуховими та невибуховими загородженнями на тлі прибуття до РБ найманців приватної військової компанії “Вагнер”.
28 червня підрозділи Головного управління розвідки спільно з іншими силами оборони України завдали удару по складах боєприпасів російської армії в Брянській області РФ.
У ніч проти 27 червня Сили оборони України знищили два російські літаки СУ-34 на аеродромі “Маринівка” у Волгоградській області, ще два пошкодили.
Очільник Кремля Володимир Путін заявив про готовність Росії до третього раунду перемовин з Україною. За його словами, зустріч може відбутися в Стамбулі, як і два попередні раунди.
У травні російські окупаційні війська 888 разів застосували заборонені хімічні речовини проти українських захисників.
Державний оператор тилу уперше розпочинає централізоване забезпечення поранених військовослужбовців “пакунком пораненого”, котрий міститиме адаптивний одяг та набір засобів особистої гігієни.