Захід робить недостатньо на підтримку України – глава МЗС Великої Британії

Джерело: Девід Кемерон в інтерв’ю “Голосу Америки”

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон вважає, що західні союзники мають докладати більше зусиль для підтримки України у повномасштабній війні проти РФ.

Кемерон переконаний, якщо Захід щиро підтримує Україну, тож повинен демонструвати свою позицію через надання “озброєння, військової та моральної підтримки”.

Він визнав, що є багато позитивних змін, та не впевнений, чи зробили достатньо західні країни разом.

Україна не має достатньо снарядів, потребує підтримки Сполучених Штатів. Потрібно більше фінансів та озброєння, — наголосив глава МЗС Великої Британії.

У цілому на 2024-2025 роки Велика Британія виділила $3,2 млрд на військову допомогу України. З них $ 255 млн терміново підуть на закупівлю сотень тисяч дронів для Збройних сил України. Також впродовж 2024 року Велика Британія планує виділити $310 млн на закупівлю та виробництво артилерійських снарядів для потреб України.

Я вважаю, що наше завдання як союзників та друзів України – підтримати Україну, дати їй гроші, зброю, допомогти у боротьбі. І тоді це вже завдання України, коли вони хочуть обговорити, яким чином покласти край цьому конфлікту. Це українцям вирішувати. Це буде проблема, якщо в Європі люди казатимуть, мовляв, з одного боку, я хочу підтримати Україну, а з іншого боку, хочу мирних перемовин. Ні! Підтримайте Україну, дайте їй все те, що вона потребує, дозвольте їй повернути свої території та дозвольте їй визначати темп дискусій, щоб покласти кінець конфлікту, — наголосив Кемерон.

  • Виступаючи на панельній дискусії щодо війни РФ проти України, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон зазначив делегатам у Давосі, що є явні підстави використовувати заморожені російські активи для допомоги у відбудові України.
  • Девід Кемерон поділився своїми враженнями, що події сьогодення нагадують йому 1930-ті роки, перед початком Другої світової війни, однак, російський лідер Володимир Путін грає роль Гітлера.
  • Раніше Кемерон закликав до необхідності “зосередитися на Україні”, попри кризу на Близькому Сході, і попередив, що глава РФ Володимир Путін “повернеться за новими країнами”, якщо його не зупинити.
  • Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.