Західні лідери привітали присутність Китаю на мирних переговорах щодо України, але відносини між ними все ще напружені, – CNN

Джерело: CNN

Присутність Китаю на переговорах в Джидді в Саудівській Аравії щодо України, надіслала, як стверджують деякі джерела, сигнал міжнародній спільноті, що Китай не бажає відкрито виступати на боці Росії.

“Ми ніколи не очікували, що Китай повністю перейде на позицію Заходу, але підтримка цієї зустрічі стане великим розчаруванням для Росії”, — сказав CNN високопоставлений чиновник ЄС.

Кілька європейських джерел теж висловили таку думку.

“З нашої точки зору, Китай помітно взаємодіє із Заходом, розмовляє з українцями та тисне на Росію. Ми це дуже вітаємо”, – сказав чиновник. 

Однак, хоча взаємодія Китаю з міжнародною спільнотою може стати ударом для Росії, західні союзники все ще сприймають це з підозрою.

Аліція Бачульська, політичний співробітник Європейської ради з міжнародних відносин, зазначила:

“Поточна діяльність Китаю, безумовно, спрямована на контроль збитків з точки зору PR. Китай сидить на паркані, і він продовжуватиме це робити, доки зможе. Відвідування такого роду зустрічей, особливо якщо Росія не залучена, дуже вписується в цю стратегію. Це гарні заголовки для всіх тих, хто все ще вірить, на мій погляд, досить наївно, що Китай може змінити ситуацію”.

Представник ЄС сказав CNN, що Європейський Союз ще не “зміцнив” свою позицію щодо Китаю. 

“Така заява, як в Джидді, безумовно, вітається, але це не змінить правила гри. Ми хотіли, щоб Китай зробив щось подібне з початку війни”.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.