Західні офіційні особи прибули до ОАЕ на тлі спроби позбавити Росію передових мікрочипів

Джерело: CNN

Високопоставлені західні посадові особи відвідують Об’єднані Арабські Емірати, щоб обговорити антиросійські санкції, оскільки зростає занепокоєння щодо товарів, які експортуються до Росії та потенційно можуть бути використані у війні РФ проти України.

Цього тижня до ОАЕ прибули представники Сполучених Штатів, Сполученого Королівства та Європейського Союзу, щоб обговорити впровадження санкцій проти Росії в межах ширших зусиль з низкою країн-“партнерів”, повідомив CNN представник посольства США.

Газета Wall Street Journal, яка першою повідомила про цей візит, заявила, що він став частиною “колективного глобального зусилля, спрямованого на те, щоб комп’ютерні мікросхеми, електронні компоненти та інші так звані продукти подвійного використання, які мають як цивільне, так і військове застосування, були якомога далі від російських рук”.

“ОАЕ співпрацюють зі своїми друзями та союзниками, щоб усунути будь-які занепокоєння щодо санкцій проти Росії”, — сказав CNN високопосадовець ОАЕ, відповідаючи на запитання про це.

Минулого тижня гігант з виробництва чіпів Nvidia заявив у нормативній документації, що уряд США додав додаткові вимоги до ліцензування своїх чипів H100 і A100, які часто використовуються для генеративного штучного інтелекту, для клієнтів на Близькому Сході. Нове обмеження з’явилося на тлі занепокоєння США з приводу передачі технологій країнам, які потрапили під санкції.

Конкуруючий виробник мікросхем AMD також отримав лист із подібними обмеженнями.

Незрозуміло, на які країни Близького Сходу спрямовано додаткові заходи або чому їх введено. Представник міністерства торгівлі США спростував, що США блокують продажі мікросхем на Близькому Сході.

Повідомляється, що Саудівська Аравія та ОАЕ купують тисячі чипів Nvidia, які використовуються для створення програмного забезпечення штучного інтелекту.

Відповідаючи на запитання про обмеження продажу мікросхем, представник міністерства закордонних справ ОАЕ сказав, що в країні діє “одна з найдосконаліших митних систем у регіоні”.

ОАЕ інвестували великі суми в розробку програми штучного інтелекту та мають міністерство, яке займається цими технологіями. В цей час він будує великі мовні моделі (LLM) з використанням передових мікросхем.

Росія перебуває під низкою санкцій з боку США та інших західних країн після її повномасштабного вторгнення в Україну минулого року. Але більшість із них є основними санкціями, які можуть застосовуватися лише на території країни, яка ввела санкції.

Західні офіційні особи кілька разів відвідували ОАЕ за останні два роки, щоб попередити регіональний бізнес-центр, що допомога РФ в ухиленні від санкцій не залишиться без наслідків.

Раніше США запровадили санкції проти юридичних та фізичних осіб в ОАЕ за ухилення від санкцій, зокрема проти двох авіатранспортних компаній з ОАЕ за співпрацю з іранською компанією, яка потрапила під санкції, щодо транспортування іранських безпілотних літальних апаратів (БпЛА), персоналу та пов’язаного обладнання з Ірану в Росію.

У березні центральний банк ОАЕ скасував ліцензію, надану російському МТС-банку після того, як він потрапив під санкції США та Великої Британії.

ОАЕ балансували між Вашингтоном і Москвою з початку повномасштабної війни в Україні в лютому 2022 року, вирішивши зберігати нейтралітет, оскільки бачить, що світовий порядок рухається до багатополярності. Вона засудила вторгнення Росії в Україну, але розширила економічні зв’язки з Москвою.

Минулого тижня ОАЕ були однією з шести країн, включаючи Саудівську Аравію та Іран, які отримали запрошення приєднатися до БРІКС, угруповання країн, фактично очолюваних Китаєм і Росією. ОАЕ офіційно не прийняли запрошення.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня.