«Захисницям не потрібні медійні посередники»: соцмережі збурила реклама спідньої з Кравець

Джерело: Букви

У столичному метрополітені з’явилася реклама бренду brabrabra з українською ведучою Оленою Кравець, котра “говорить від імені військовослужбовиці” про проблеми некомфортної спідньої білизни на фронті. Однак, користувачі соцмережі обурилися – як методом агенції, так і тим, що жінкам-військовослужбовицям не потрібні посередники у медіа.

Зокрема співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко не зрозуміла, навіщо Кравець говорить від імені військових. Наголосила, що країна має право чути справжні голоси військових героїв, а не лише зірок.

Чому країна не знає імен жінок-військових і знайомиться з їх прекрасними обличчями, тільки коли хтось загинув. Чому їх немає в марафоні, на бордах, ніде? – запитала депутатка. – Чому самі жінки-воїни не можуть розповісти про анатомічні особливості форми і амуніції, яка їм потрібна? Навіщо ці медійні посередники?

Геращенко також акцентувала, що право говорити “Я воюю” мають виключно ті, хто перебуває на фронті.

Трохи контексту

У січні Кравець стала обличчям бренду brabrabra, котрий спільно з ГО “Жіночий ветеранський рух” випустив білизну для військовослужбовиць. Ініціатива мала на меті забезпечити оборонниць “якісними комплектами та актуалізувати важливість теми комфортної білизни” на фронті.

Однак, рекламний банер, який випустили у межах ініціативи, збурив громадськість.

Були моменти, коли білизна не тримала, й при виконанні  обов’язків, просто випадали груди“, – цитата розміщена поруч зі світлиною телеведучої, котра “говорить від імені військовослужбовиці на псевдо “Піранька”.

Український журналіст, політичний діяч та військовослужбовець Віктор Трегубов поцікавився, “яка ж креативна агенція усе це створює?”. Він зауважив, що “креатив проходить всю цю людську багатоніжку і жирною плямою падає на білборди”.

Своєю чергою, виконавча продюсерка Громадського радіо Ана Море зауважила, що реклама викликала багато запитань: “Чому Кравець говорить за військову?”, “Чому не сама військова?” і, зрештою, “нахіба це реалізовувати так?”.

…колись ми з Назаром Східним перекладали текст американських слем-поетки й поета, там була цитата: “Проблема в тому, що коли ми говоримо одна за одну, кожна залишається без права на голос”, – пояснила вона.

Жінки-оборониці також не залишилися осторонь обговорення реклами. Зокрема, військовослужбовиця Аліна Сарнатська зауважила,  що “хотіла б ніколи не бачити цієї ганьби”.

Дехто наголосив, що агенція відверто грає на питанні війни, прикриваючись “патріотизмом”.

Інші побачили це як “стигматизацію жінок в армії”.

Чому ці ідіоти постійно говорять про жінок в армії як про безпорадних,бідненьких жертв,яким потрібна підтримка і захист якоїсь Лєни Кравець, – користувачі соцмереж назвали рекламний банер “првокацією”.

У 2026 році Європейська комісія підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади “Права і справедливості”.

Американське видання The New Yorker випустило обкладинку зі світлиною президента США та написом “путінізація Америки Трампом”.

Президент Росії Володимир Путін вручив медаль “Золота зірка” молодшому сержанту Андрію Григор’єву із Якутії, який в рукопашному бою вбив воїна 71-шої окремої єгерської бригади ДШВ ЗСУ Дмитра Масловського з позивним “Кобра”.

Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи зустріч із Дональдом Трампом у США, заявив, що Україна “не переживе війну” без підтримки Вашингтона.

Триває 1096-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 867 тисяч осіб.