Законопроєкт про демобілізацію «практично розроблено» – Міноборони
Джерело: Олексій Гончаренко
У Міноборони України повідомили, що законопроєкт про демобілізацію розроблено.
Під час години запитань до уряду у ВРУ народний депутат Олексій Гончаренко поставив питання щодо демобілізації. Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк відповів:
“Проєкт закону практично розроблений і готовий до виходу і передачі до Верховної Ради через Кабінет Міністрів”.
Однак він зазначив, що саму демобілізацію провести на сьогодні неможливо через брак резервів у війську.
“Поки ми не підготуємо резерви військовослужбовців для заміни тих, хто воює зараз на лінії бойового зіткнення, це зробити практично неможливо, бо це приведе до втрати держави”, – наголосив Гаврилюк.
- Народний обранець Олександр Федієнко повідомив, що отримав низку повідомлень про протиправні дії ТЦК та СП, зокрема примусову мобілізацію осіб, які мають бронювання.
- Віцепрем’єрка з питань євроінтеграції та міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що можливе зниження мобілізаційного віку в Україні не може залежати від думок чи заяв іноземних посадовців, зокрема представників Білого дому.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.