Законопроєкт про мобілізацію направили на підпис Зеленському

Джерело: сайт Верховної Ради

Проєкт закону щодо мобілізації під номером 10449 було направлено на підпис Президенту України Володимиру Зеленському.

Згідно з інформацією на офіційному вебсайті Верховної Ради України, голова парламенту Руслан Стефанчук вже підписав цей законопроєкт.

Далі цей документ має отримати підпис Президента Володимира Зеленського. Після цього, через місяць, закон набуде чинності.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підпише закон про мобілізацію протягом наступних двох тижнів. Нині в парламенті немає жодних блокуючих постанов, що може завадити підписанню законопроєкту.

Перед підписанням закону Офіс президента мав провести його аналіз на відповідність до Конституції. Після цього очікується підписання Закону про мобілізацію Зеленським.

  • 11 квітня народні обранці у другому читанні ухвалили проєкт закону про мобілізацію в Україні.
  • Перед голосування за законопроєкт нардепи, 227 голосами, прийняли правку про виключення з законопроєкту норми про демобілізацію.
  • Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що демобілізаційні норми будуть розглянуті в окремому законопроєкті, який Генеральний штаб і Міністерство оборони почнуть розробляти найближчим часом.
  • 10 квітня українські парламентарі у першому читанні підтримали проєкт закону № 11079-1 про мобілізацію засуджених осіб.
  • Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні, зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
  • 21 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №10313 про забезпечення прав військовослужбовців та поліціянтів на соціальний захист. Відтепер раніше визнані обмежено придатними до служби чоловіки повинні будуть протягом дев’яти місяців пройти повторний медичний огляд.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.