Залужний прокоментував можливість мобілізації осіб з інвалідністю
Джерело: Валерій Залужний в етері телемарафону
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував законопроєкт про мобілізацію, у якому, зокрема, пропонується мобілізація осіб з III групою інвалідності.
За словами Головнокомандувача, на сьогодні оперування термінами про групу інвалідності є недоречним.
“Зараз вирішує придатність до військової служби не інвалідність (група інвалідності – ред.), яку має людина, а військово-лікарська комісія, яка визначає, придатна людина до військової служби чи непридатна”, – пояснив генерал.
За його словами, у новому законопроєкті вони погодились, що у законодавстві Україні потрібно залишити лише поняття про те, придатна чи непридатна людина до військової служби.
Щодо терміну “обмежено придатний”, додав Залужний, то його варто позбутись.
“Коли ми дамо собі відповідь на ці питання, придатний чи не придатний, відповідно, ми зрозуміємо, чи є нам сенс далі оперувати такими поняттями, як інвалід II чи інвалід III групи”, – зауважив Залужний.
Він наголосив, що військове командування поважає цивільних і хоче, щоб до війська йшли люди, які мають фізичні дані для того, аби воювати.
“Але, знову ж таки, це все буде вирішувати військово-лікарська комісія, яка на сьогоднішній день має таке повноваження”, – резюмував Головнокомандувач.
- У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” (реєстр. № 10378).
- Увечері 25 грудня в українському парламенті зареєстровано проєкт закону № 10378 про мобілізацію. У документі, зокрема, прописано, що загрожує призовнику за неявку до ТЦК.
- За інформацією “УП”, депутатам від фракції “Слуга народу” рекомендували уникати коментарів стосовно законопроєкту про удосконалення мобілізації і військового обліку.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…