Залужний прокоментував можливість мобілізації осіб з інвалідністю

Джерело: Валерій Залужний в етері телемарафону

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував законопроєкт про мобілізацію, у якому, зокрема, пропонується мобілізація осіб з III групою інвалідності.

За словами Головнокомандувача, на сьогодні оперування термінами про групу інвалідності є недоречним.

“Зараз вирішує придатність до військової служби не інвалідність (група інвалідності – ред.), яку має людина, а військово-лікарська комісія, яка визначає, придатна людина до військової служби чи непридатна”, – пояснив генерал.

За його словами, у новому законопроєкті вони погодились, що у законодавстві Україні потрібно залишити лише поняття про те, придатна чи непридатна людина до військової служби.

Щодо терміну “обмежено придатний”, додав Залужний, то його варто позбутись.

“Коли ми дамо собі відповідь на ці питання, придатний чи не придатний, відповідно, ми зрозуміємо, чи є нам сенс далі оперувати такими поняттями, як інвалід II чи інвалід III групи”, – зауважив Залужний.

Він наголосив, що військове командування поважає цивільних і хоче, щоб до війська йшли люди, які мають фізичні дані для того, аби воювати.

“Але, знову ж таки, це все буде вирішувати військово-лікарська комісія, яка на сьогоднішній день має таке повноваження”, – резюмував Головнокомандувач.

  • У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби” (реєстр. № 10378).
  • Увечері 25 грудня в українському парламенті зареєстровано проєкт закону № 10378 про мобілізацію. У документі, зокрема, прописано, що загрожує призовнику за неявку до ТЦК.
  • За інформацією “УП”, депутатам від фракції “Слуга народу” рекомендували уникати коментарів стосовно законопроєкту про удосконалення мобілізації і військового обліку.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей. 

4 травня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по пункту управління ворожими підрозділами БпЛА у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області.

5 травня у Білопіллі та Ворожбі, що на Сумщині, оголосили термінову евакуацію населення.

5 травня у Німеччині офіційно сформували новий уряд. Країна отримала п’яту в історії Федеративної Республіки союз християнських демократів (ХДС/ХСС) і соціал-демократів (СДПН).