Залужний затвердив нові правила акредитації журналістів під час воєнного стану

Джерело: голова Комітету Верховної ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин/Facebook

Головнокомандувач Збройних Сил Валерій Залужний затвердив зміни до наказу щодо правил акредитації журналістів під час воєнного стану. Зокрема відтепер акредитація відбуватиметься на строк до 12 місяців.

Юрчишин зазначив на багатьох позитивних моментах, які дозволять медійникам ширше висвітлювати війну.

Тож нині у “жовтій” зоні акредитованим журналістам дозволяється робота без супроводу у громадських місцях у межах погодженого маршруту.

Тоді як доступ до “червоної” зони акредитовані медійники отримають у супроводі посадових осіб, але тільки як виняток за клопотанням Міністерство оборони України, Генштабу чи командувача угруповання військ. Представники медіа надаватимуть зібрані матеріали на перевірку відносно наявності інформації з обмеженим доступом, а також зобов’язуються погодити їх поширення з відповідальною посадовою особою. Ціль — інформування України та світу про російські злочини.

Водночас у разі виникнення ситуації, що загрожує його життю та здоров’я, працівник медіа змушений негайно припинити роботу. За власні життя та здоров’я медійник несе особисту відповідальність.

Акредитація тепер відбуватиметься на строк до 12 місяців замість шести.

Це дуже необхідні зміни. Військкори хочуть і можуть висвітлювати війну ширше, але лінійне військове командування не завжди бачить у цьому потребу. А потреба є. Саме Україна та наші медіа мають задавати тон у висвітленні подій на нашій землі. Саме ми маємо створювати чесну картинку війни з російськими терористами, — наголосив голова Комітету Ради з питань свободи слова.

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.