Заміна обробленого м’яса на продукти рослинного походження може знизити ризик деяких хвороб
Джерело: CNN
Згідно з результатами нових досліджень, заміна продуктів тваринного походження, таких як червоне та оброблене м’ясо або яйця, рослинними варіантами, такими як горіхи або бобові, може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету другого типу.
Огляд, опублікований 16 листопада в журналі BMC Medicine , проаналізував результати 37 попередніх досліджень, і його результати свідчать про “потенційні переваги для здоров’я від включення більшої кількості продуктів рослинного походження в раціон” сказала Сабріна Шлезінгер, керівниця дослідження систематичних оглядів. групи в Німецькому центрі діабету в Дюссельдорфі.
Дієтолог Дуейн Меллор, старший науковий співробітник Медичної школи Астона в Бірмінгемі, Велика Британія, сказав, що це дослідження “відповідає шаблону більшої колекції інформації, яка формує наші дієтичні рекомендації”.
“Це доповнює картину, яка нас вже дуже влаштовує”, — додав він.
Попередні дослідження вже показали певну користь для здоров’я рослинної дієти.
Дослідження, проведене в травні, показало, що загальний рівень холестерину знизився на 7% у людей, які дотримуються рослинної дієти, порівняно з тими, хто їсть як м’ясо, так і рослини.
Водночас дослідження, проведене в серпні 2019 року, припустило, що споживання більше рослин і менше м’яса допомагає продовжити життя та знизити ризик серцево-судинних захворювань.
У цьому останньому огляді спостерігалося зниження загальної частоти серцевих захворювань на 27%, коли 50 грамів обробленого м’яса на день замінювали 28-50 грамами горіхів на день, та зменшення ризику серцевих захворювань на 23%, коли м’ясо було замінено такою ж кількістю бобових.
Оброблене м’ясо, визначене Всесвітньою організацією охорони здоров’я як таке, що було піддане солінню, в’яленню, ферментації, копченню або іншим процесам для виготовлення таких продуктів, як ковбаси, шинка або м’ясні консерви, містить насичені жирні кислоти, які потенційно підвищують ризик серцевих захворювань і діабет другого типу.
Водночас горіхи, бобові та цільні зерна містять антиоксиданти та протизапальні сполуки, які, здається, зменшують запалення.
Дослідження також висуває альтернативне пояснення очевидних переваг для здоров’я: люди, які віддають перевагу рослинній їжі, ймовірно, дотримуються більш здорового способу життя в цілому, хоча дослідження були скориговані з урахуванням фізичних вправ, куріння, алкоголю та харчових звичок.
Проста заміна продуктів тваринного походження продуктами рослинного походження не призводить автоматично до здорового харчування. Результат залежить від замінених продуктів.
Крім розгляду користі для здоров’я різної їжі, важливо брати до уваги кулінарні та культурні аспекти, роблячи такі обміни.
Будь-хто, хто планує стати вегетаріанцем або веганом, повинен також бути впевненим, що його дієта ретельно спланована, щоб включати достатню кількість заліза, йоду, вітаміну B12 і вітаміну D.
- Медики не рекомендують вагітним жінкам вживати алкоголь, проте виявилося, що вживання чоловіками алкоголю також впливає на майбутню дитину.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.