Запалення при важкій формі COVID-19 пов’язане з надлишком кишкових грибків – дослідження

Джерело: Nature

Дослідження засвідчило, що дисбаланс грибків у кишківнику може сприяти надмірному запаленню у людей з важкою формою COVID-19 або тривалим COVID-19. Дослідили, що люди з важким захворюванням мали підвищений рівень грибка, який може активувати імунну систему та викликати довготривалі зміни.

Робота, опублікована 23 жовтня в Nature Immunology, підкреслює ймовірність того, що протигрибкове лікування може надати деяке полегшення людям, які перебувають у критичному стані з COVID-19.

Дослідники дослідили кров 91 особи, госпіталізованої з цією хворобою у 2020 році. Майже три чверті цих людей мали важку форму COVID-19, які отримували понад шість літрів додаткового кисню на хвилину або інвазивну штучну вентиляцію легенів, тоді як у решти був помірний або легкий стан захворювання.

Порівняно з 36 особами, у яких ніколи не було позитивного результату, люди з важкою формою COVID-19 виробляли приблизно в чотири рази більше антитіл проти трьох видів грибків, які зазвичай зустрічаються в кишківнику, включаючи дріжджі Candida albicans. Висока поширеність антитіл свідчить про те, що ці люди мали підвищену кількість цих грибів. 

У підгрупи людей із важкою формою COVID-19 кількість антитіл проти C. albicans у крові була пов’язана з кількістю імунних клітин, які називаються нейтрофілами, які можуть викликати запалення.

“Існує низка теорій про те, що може викликати стійкі симптоми після COVID. Мікробний дисбактеріоз – або кишківника, або легенів, є однією з основних теорій, яку пропонують, тому я думаю, що це додає ваги цій теорії”, – каже Аран Сінганаягам, респіраторний імунолог з Імперського коледжу Лондона.

Дослідники погоджуються, що для дослідження зв’язку між кишковими грибками та COVID-19 потрібно більше роботи. Залишається незрозумілим, чи були спостережувані зміни мікробіоти у людей з COVID-19 результатом хвороби чи передували їй і зробили людей більш сприйнятливими, говорить Сінганаягам.

Якщо майбутні дослідження розкриють більше про залучені механізми, чинні протигрибкові препарати можна буде перепрофілювати, щоб допомогти людям з COVID-19.

Триває 1036-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 779 тисяч.

У Кривому Розі завершили пошуково-рятувальну операцію після ракетного удару РФ по багатоповерхівці міста 24 грудня.

25 грудня відзначають Різдво Христове та Хануку.

За даними синоптиків у середу, 25 грудня, у більшості областей очікується суха погода.

Вранці 25 грудня війська РФ почали масовано атакувати Україну ракетами. Основна ціль – енергетичні об’єкти.