Запалення при важкій формі COVID-19 пов’язане з надлишком кишкових грибків – дослідження

Джерело: Nature

Дослідження засвідчило, що дисбаланс грибків у кишківнику може сприяти надмірному запаленню у людей з важкою формою COVID-19 або тривалим COVID-19. Дослідили, що люди з важким захворюванням мали підвищений рівень грибка, який може активувати імунну систему та викликати довготривалі зміни.

Робота, опублікована 23 жовтня в Nature Immunology, підкреслює ймовірність того, що протигрибкове лікування може надати деяке полегшення людям, які перебувають у критичному стані з COVID-19.

Дослідники дослідили кров 91 особи, госпіталізованої з цією хворобою у 2020 році. Майже три чверті цих людей мали важку форму COVID-19, які отримували понад шість літрів додаткового кисню на хвилину або інвазивну штучну вентиляцію легенів, тоді як у решти був помірний або легкий стан захворювання.

Порівняно з 36 особами, у яких ніколи не було позитивного результату, люди з важкою формою COVID-19 виробляли приблизно в чотири рази більше антитіл проти трьох видів грибків, які зазвичай зустрічаються в кишківнику, включаючи дріжджі Candida albicans. Висока поширеність антитіл свідчить про те, що ці люди мали підвищену кількість цих грибів. 

У підгрупи людей із важкою формою COVID-19 кількість антитіл проти C. albicans у крові була пов’язана з кількістю імунних клітин, які називаються нейтрофілами, які можуть викликати запалення.

“Існує низка теорій про те, що може викликати стійкі симптоми після COVID. Мікробний дисбактеріоз – або кишківника, або легенів, є однією з основних теорій, яку пропонують, тому я думаю, що це додає ваги цій теорії”, – каже Аран Сінганаягам, респіраторний імунолог з Імперського коледжу Лондона.

Дослідники погоджуються, що для дослідження зв’язку між кишковими грибками та COVID-19 потрібно більше роботи. Залишається незрозумілим, чи були спостережувані зміни мікробіоти у людей з COVID-19 результатом хвороби чи передували їй і зробили людей більш сприйнятливими, говорить Сінганаягам.

Якщо майбутні дослідження розкриють більше про залучені механізми, чинні протигрибкові препарати можна буде перепрофілювати, щоб допомогти людям з COVID-19.

В місті Херсон зафільмували, як двоє чоловіків сиділи й відпочивали на даху балкона в пошкодженому будинку.

За даними ЗМІ, 9 травня Україна, Рада Європи та низка глав МЗС країн світу підпишуть документи про створення спецтрибуналу щодо агресії Росії проти Української держави.

Витрати на відновлення захисного саркофага над Чорнобильською АЕС, який у лютому зазнав пошкоджень через атаку російського БпЛА, можуть сягнути не менше 25 000 000 євро. Імовірно, кошти надаватимуть західні союзники України.

Нове спільне дослідження виявило ключовий механізм захисту, який клітини використовують для збереження мітохондріальної ДНК (мтДНК) від пошкоджень.

Унаслідок атаки російських БпЛА по Києву під ранок 7 травня загинуло двоє волонтерів з однієї сім’ї та п’ятеро їхніх котів.