Запаси рису в Японії впали до найнижчого рівня у цьому столітті

Джерело: The Guardian

Запаси рису в Японії впали до найнижчого рівня в цьому столітті, частково через туристичний бум.

За даними міністерства сільського господарства, запаси рису у приватному секторі у червні становили 1,56 млн тонн, що на 20% менше, ніж рік тому, і є найнижчим показником з 1999 року.

Причинами вичерпання запасів є високі температури 2023 року та зростання попиту з боку туристів. Минулого року зафіксовано найспекотніший вересень за 125 років.

“Основними причинами рекордно низьких запасів є зниження виробництва в минулому році через високі температури в поєднанні з дефіцитом води, а також відносна дешевизна цін на рис у порівнянні з цінами на інші культури, такі як пшениця”, – сказав представник міністерства сільського господарства Хіроші Ітакура.

“Збільшення попиту з боку іноземних туристів також зробило свій внесок”, – сказав Ітакура, додавши, що “ми не маємо проблем з нестачею рису”.

Ціна на рис в Японії досягла 30-річного максимуму, запаси у гуртовиків закінчуються, а деякі супермаркети підвищують ціни і обмежують закупівлі. Очікується, що така ситуація триватиме до вересня, коли з’явиться новий врожай.

Попит на рис в Японії зріс до 7 млн тонн з червня 2023 року, що на 100 тис. тонн більше, ніж торік, і є першим зростанням за 10 років.

Кількість іноземних туристів за той же період зросла більш ніж удвічі, до 17,78 мільйона, перевищивши довоєнний рівень на мільйон. Міністерство підрахувало, що іноземні туристи спожили 51 000 тонн рису, що в 2,7 рази більше, ніж минулого року.

Незважаючи на ціновий тиск, уряд не планує використовувати державні запаси рису, які складають 910 000 тонн, повідомляє Asahi Shimbun. Надзвичайні запаси були вперше створені, коли поганий врожай через не за сезоном прохолодне літо 1993 року спричинив критичну нестачу рису.

  • Надмірний туризм, що підживлюється ослабленням місцевої валюти, нещодавно змусив ресторани Японії замислитися над створенням окремих цін для місцевих і туристів.
  • В Японії завдяки напливу туристів різко зросла популяція оленів у місті Нара.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.