Запаси рису в Японії впали до найнижчого рівня у цьому столітті
Джерело: The Guardian
Запаси рису в Японії впали до найнижчого рівня в цьому столітті, частково через туристичний бум.
За даними міністерства сільського господарства, запаси рису у приватному секторі у червні становили 1,56 млн тонн, що на 20% менше, ніж рік тому, і є найнижчим показником з 1999 року.
Причинами вичерпання запасів є високі температури 2023 року та зростання попиту з боку туристів. Минулого року зафіксовано найспекотніший вересень за 125 років.
“Основними причинами рекордно низьких запасів є зниження виробництва в минулому році через високі температури в поєднанні з дефіцитом води, а також відносна дешевизна цін на рис у порівнянні з цінами на інші культури, такі як пшениця”, – сказав представник міністерства сільського господарства Хіроші Ітакура.
“Збільшення попиту з боку іноземних туристів також зробило свій внесок”, – сказав Ітакура, додавши, що “ми не маємо проблем з нестачею рису”.
Ціна на рис в Японії досягла 30-річного максимуму, запаси у гуртовиків закінчуються, а деякі супермаркети підвищують ціни і обмежують закупівлі. Очікується, що така ситуація триватиме до вересня, коли з’явиться новий врожай.
Попит на рис в Японії зріс до 7 млн тонн з червня 2023 року, що на 100 тис. тонн більше, ніж торік, і є першим зростанням за 10 років.
Кількість іноземних туристів за той же період зросла більш ніж удвічі, до 17,78 мільйона, перевищивши довоєнний рівень на мільйон. Міністерство підрахувало, що іноземні туристи спожили 51 000 тонн рису, що в 2,7 рази більше, ніж минулого року.
Незважаючи на ціновий тиск, уряд не планує використовувати державні запаси рису, які складають 910 000 тонн, повідомляє Asahi Shimbun. Надзвичайні запаси були вперше створені, коли поганий врожай через не за сезоном прохолодне літо 1993 року спричинив критичну нестачу рису.
- Надмірний туризм, що підживлюється ослабленням місцевої валюти, нещодавно змусив ресторани Японії замислитися над створенням окремих цін для місцевих і туристів.
- В Японії завдяки напливу туристів різко зросла популяція оленів у місті Нара.
Речниця Білого дому Керолайн Лівітт розповіла, куди президент США Дональд Трамп вирушить з першими закордонними візитами.
Начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат розповів, що у небі над Україною вже другу добу фіксують Ан-26 військово-транспортної авіації, котрий виконує певне завдання.
Парламент Нової Зеландії офіційно визнав гору Таранакі юридичною особою.
Українська стендап-комікеса Вєста Гунченко відповіла на хейт щодо її грудей після того, як вона одягнула на сольний концерт сукню з декольте.
Вже з 1 червня в Узбекистані набуде чинності спрощений порядок отримання посвідки на проживання на п’ять років для іноземців та осіб без громадянства. Відповідну норму закріпили в указі президента країни від 18 квітня.