Запущені минулої доби українські БПЛА уразили багато з намічених цілей у Росії – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За словами аналітиків, запущені минулої доби українські безпілотники, ймовірно, уразили багато з намічених цілей у Росії, на що може вказувати різниця у цифрах: українці заявили про понад 70 запущених БПЛА, росіяни повідомили про 32 перехоплених.

Як йдеться у звіті, українські підрозділи здійснили низку ударів по цілях в Росії в ніч з 29 на 30 грудня і 30 грудня. Зокрема в ніч з 29 на 30 грудня українські сили запустили понад 70 безпілотників по російській військовій інфраструктурі та оборонно-промислових об’єктах поблизу Москви, Бєлгорода, Тули, Твері та Брянська.

Своєю чергою, українські джерела назвали ці удари відповіддю на російську атаку 29 грудня, яка стала найбільшою серією безпілотних і ракетних ударів по Україні з початку повномасштабного вторгнення.

Своєю чергою, Міноборони Росії заявило, що російським силам вдалося перехопити 32 українських дронів в Брянській, Орловській, Курській і Московській областях в ніч з 29 на 30 грудня.

Експерти зауважили, що розбіжність між російськими та українськими цифрами може свідчити про те, що українські сили уразили багато з намічених цілей.

Згідно зі звітом, українські військові завдали удару по заводу “Кремінь Ел” у Брянську, який є другим за величиною виробником мікроелектроніки в Росії, 90 відсотків продукції якого, як вказується, є компонентами російської військової техніки і систем.

Геолокаційні кадри, опубліковані 30 грудня, показують вибухи над містом Брянськ. А Міноборони Росії заявило, що російські засоби ППО збили 12 українських ракет РСЗВ у Бєлгородській області 29 грудня і ще кілька українських ракет РСЗВ під Бєлгородом протягом дня 30 грудня.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.