Заступник голови Міненерго погорів на хабарі розміром півмільйона доларів

Джерело: пресслужба Міненерго, Спеціалізована антикорупційна прокуратураОГП

Заступника міністра енергетики України викрили на хабарі розміром півмільйона доларів. Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро за сприяння міністра енергетики Германа Галущенка розкрили масштабну корупційну схему, організовану високопосадовцем.

Чиновник пообіцяв керівникам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну безперешкодно передати у користування гірничо-видобувне обладнання з шахт прифронтового району Донеччини за зазначену суму.

Йдеться про унікальне та дефіцитне устаткування однієї з державних вугільних компаній. Вона розташована у межах найгарячішого напрямку східного фронту – Покровському. Представники галузі навесні звернулися до заступника міністра енергетики для отримання дозволу на евакуацію обладнання із зони бойових дій та передачу на шахти західного регіону.

До корупційної схеми було залучено трьох спільників з енергетичної галузі: приватного енерготрейдера, очільника енергетичної компанії з Миколаївської області та керівника видобувного підприємства з Донеччини. Утім посадовець, що мав зберегти техніку, почав вимагати гроші за її вивезення. Домовленість передбачала, що гроші передадуть п’ятьма частинами по 100 тис. доларів. Передача відбувалася через спільників.

Фото: СБУ

СБУ поетапно задокументувала кожен із “траншів”. І в результаті правоохоронці затримали посадовця Міненерго та трьох його спільників після отримання третього траншу. Міністерство енергетики вже подало подання до Кабінету міністрів про звільнення заступника міністра.

Усім всім чотирьом затриманим повідомлено про підозру в прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Вирішується питання про застосування до затриманих запобіжних заходів.

Фото: САП

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.